Květen 2017

Kategorie mužů IX.

18. května 2017 v 8:08 | Rajda Obecná
Po malé odmlce, usilovném pátrání a hledání nových a nových kuriozit, jsem nucena výčet druhů samců doplnit.
1/23. Chorobný uklízeč
Tito jedinci létají s hadrem, vysavačem a smetákem od soumraku do úsvitu, uklízení je jejich koníčkem a potěchou. Jedinci s touto úchylkou by se na první pohled mohli zdát velice prospěšní, vždyť žena, která s tímto člověkem žije či bude žít, bude mít domácnost uklizenou bez jediného smítka. Avšak chorobní uklízeči samozřejmě vyžadují brutální pořádek i po svých drahých polovičkách. Příznaky této choroby a vmezeřování úklidových seancí jsou většinou plíživé. Žena by se měla zamyslet, zda její vyvolený tímto nešvarem netrpí, v případě pokud místo květiny dostane mop, místo parfému Savo anebo místo něčeho pěkného na sebe utěrku z mikrovlákna. Někteří jedinci nejen, že uklízí až s chorobnou vášní, ale často i se stejnou vášní kontrolují uklízecí schopnosti své drahé polovičky, v lepších případech potají chodí v bílých rukavičkách, ab kontrolovali vrstvu prachu na policích či potají přerovnají hrníčky a talířky v kuchyni, v horších případech chodí a záludně schovávají kontrolní papírky na odlehlých místech, které by samozřejmě, uklízeč dobrých kvalit nepřehlédl. Ano, je dobré mít doma uklizeno, avšak všeho s mírou, když se vzájemné romantické víkendové programy uchýlí v den generálního úklidu, je lepší vzít nohy na ramena.
IMG_20170517_194001
2/ 24. Rádoby slavný jedinec
V časopisech kategorizují neslavné hvězdy béčkové až céčkové kategorie, tyto jedince by mohli být zařazeni do kategorie Z. Je možné, že jednou byli vyfoceni, kamarádili či souložili s někým z vyšších kategorií, možná jednou vyhráli v horní dolní nějakou soutěž, anebo nahráli nějaké pěkné video, které se velice sdílelo. Tento heroický výkon jim stoupl do hlavy natolik, že s tím vyžijí celý život. I já jsem potkala pár těchto zoufalců, v prvních vteřinách setkání jsou tajemní, ale pak rádi popíšou, kde se o nich můžeme dočíst či koho obšťastňovali svou přítomností. Tito jedinci svým rádoby úspěchem žijí, nafukují jej jako bublinu a často staví při každé příležitosti na obdiv. Ze začátku my ženy tímto pozlátkem okouzleny, k těmto jedincům vzhlížíme, ale postupem času prozřeme. Protože jen ten, kdo opravdu něco dokáže, se nemusí chvástat - protože ne slova, ale skutky za nás mluví.
IMG_20170517_192800

Když dva dělají totéž, není to totéž...

10. května 2017 v 8:08 | Rajda Obecná
Už od útlého dětství se nám rodiče snažili vštípit, že za stejný úkon či čin nebudeme stejně odměněni, či potrestáni. Kolik z nás zažilo situaci: kdy jsme přišli s obhajobou, že jsme sice přinesli špatnou známku, ale Pepíček ji dostal také. Následovala klasická odpověď "kdyby Pepíček skočil ze skály, tak skočíš taky?" Většina z nás po 3 až 5 vysvětlení tohoto charakteru, přestávala používat srovnávání s Pepíčkem a smířila se s tím, že Pepíček může a mi prostě NE.
Je smutným faktem, že s fenoménem jménem "Pepíček" se však v našich životech budeme potkávat stále. Během našich životů stále srovnáváme, porovnáváme a díky tomu si utváříme názor a odhad, postupem času to nebudou jen špatné známky, ale i vztahy, postupem času už dojdeme i k oblíbeným letákům.
KDT1
Nicméně, akční letáčky si necháme na jindy, zaměříme se tradičně na vztahy a jejich peripetie. V těchto směrech se dějí věci nepochopené, trochu tajemné, uveďme si tedy pár příkladů:
  1. Proč miluje jinou, když já ho chci
Představme si situaci, kdy stojíme o protějšek, který je zakoukán do zcela jiného protějšku a o nás nejeví zájem, ten protějšek, je pro nezaujatého pozorovatele ošklivější, hloupější než my, z našeho pohledu je pak jeden z nejošklivějších a nejhloupějších jedinců, které se na planetě Zemi vyskytli, přesto jemu, námi vyvolený objekt touhy, dává přednost. Jak může vyhrát souboj lásky někdo, kdo vyčnívá z tabelovaných hodnot? Magie? Chemie? Jiný úhel pohledu? Asi od všeho trochu.
  1. Proč mě nemiluje, když já ho chci
V této modelové situaci nevybírá námi vyvolený protějšek nikoho, z ničeho. My děláme psí kusy, ale jeho zájem prostě není. Magie - chemie nezabírá, můžeme se snažit o sto šest, můžeme si myslet, že jsme dokonalými a pro daného jedince zcela ideálními, společně pak naprosto kompatibilními, ale nic. Proč tedy ač ve srovnání všech našich parametrů zapadáme přesně do škatulky naprosto ideálního protějšku, ale přesto je naše srovnávací kalkulace chybná? Chybná magie? Žádná chemie? Jiný úhel pohledu? Asi od všeho trochu.
  1. Proč mě miluje, když já ho nechci
Poslední dnes zmíněná modelová situace má opačný průběh, než ty dříve zmíněné. Ideální muž o nás stojí, ale z naší strany není zájem. Ve srovnání s našimi bývalými je tento jedinec skvělý krásný milý, pro mnohou ženu by byl ternem, ale u nás nevyvolává prostě to jiskření. Žádná magie, žádná chemie.
Tedy závěrem, když dva dělají totéž, skutečně to není totéž - jestliže Miley Cyrus olizuje v kleče podlahu v nedbalkách je to sexy, když to děláme my, stejným způsobem, jsme ožralí podivíni.
MC12