Duben 2017

Co na mužích milujeme...?

27. dubna 2017 v 8:08 | Rajda Obecná
Co samec to individuum, muži se od sebe liší, některý v maličkostech, jiný je zcela "svůj", ale téměř na každém se najde něco, za co si zaslouží být milován. Každá žena vyznává jiné hodnoty, nicméně pojďme se v dnešním malém opusu podívat na to, co ženy na mužích z globálního hlediska přitahuje nejvíce, tedy TO co na mužích milujeme:
1. Milujeme pozornost - ale NE MOC
Tedy je krásné, pokud s vámi sameček chce trávit svůj čas, vždyť čas je to nejdražší co ve svém životě máme, ale pokud nás muž nenechá vydechnout a neustále nás svým fyzičnem a psychičnem oblažuje je to někdy k nevydržení. Tedy my ženy potřebujeme svůj vlastní čas, čas na sebe a pro sebe.
2. Milujeme svaly - ale NE MOC
Zde velmi záleží na úhlu pohledu, muž by rozhodně neměl vypadat jako rozteklá hora slizu, nicméně někdy je dobré srovnat daného samečka s námi samotnými. Je dobré, aby se milující pár mezi sebou výrazně nelišil, tedy muž by vedle roztékající se ženy neměl vypadat jak pevná žulová skála.
3. Milujeme gurmány - ale NE MOC
Každý z nás rád jí a dobře. Nicméně pokud muž pravidelně doma i v restauracích, k snídani i k svačině vyžaduje gastronomické speciality, časem se to omrzí. Někdy je dobré dát si chléb s máslem, solí a škvarkovou pomazánkou.
4. Milujeme drsňáky - ale NE MOC
Ženy vždy přitahovali drsní muži, je to možná pozůstatkem z minulosti, kdy nejsilnější ze samců dokázal přežít a zajistit obživu, ale nesmí to s drsností přehánět. V tomto ohledu může být muž takovým Jekyllem a Hydem, tedy na venek drsný a doma jemný.
5. Milujeme chytré - ale NE MOC
Chytrolíni, kteří musí říct cokoli k čemukoli, nejsou vnímáni pozitivně. Ano máme rády muže s názorem, ale nikdo neví vše, je tedy lepší někdy mlčet.
6. Milujeme upravené muže - ale NE MOC
Je hezké, když muž o sebe dbá. Pravidelná hygiena je důležitá, ale když muž tráví více času se zrcadlem, než se svou drahou polovičkou není to příjemné.
CNMM2
7. Milujeme romantiky - ale NE MOC
Každá žena i třeba jen skrytě, alespoň někdy touží po romantice. Je krásné když vám muž nosí kvítí a maličkosti. Ale každý den dostávat pugéty, plyšáčky a jiné. Pokud je těchto lapačů prachu moc, není to už tolik romantické.
8. Milujeme domácí kutily - a ty milujeme velice MOC
Míra lásky je úměrná stavu a potřebám našich příbytků. Muž kutil, který dokáže něco opravit je vždy kvitován, mnohdy je mu i odpuštěno, když místo romantiky někde něco kutí.Ach ty dary... díl II.

19. dubna 2017 v 8:08 | Rajda Obecná
Málo z mužů vybere ten pravý dar sám, bez nápovědy. Takový dar, který skutečně žena ocení. Nicméně muži jsou většinou jiní, můžeme je dle hlediska obdarovávání svých poloviček rozkategorizovat.
I. Notoričtí benzínkáři
Tento druh samců, si s výběrem dárků nedělá většinou těžkou hlavu, někdy i na dané jubileum, při němž mají svou samičku obdarovat, zapomenou. Nicméně po jemném "nakopnutí", obvykle s velmi průhlednou výmluvou zmizí, zběsile běží tam, kde to znají a vlastně mají tam, kde mají otevřeno non-stop, na benzínku. Zde ženě obstarají téměř vše, co se očekává - květinu, bonboniéru, lahvinku. Někteří přidají něco z běžného sortimentu, tedy sadu zimních řetězů (si místo šperku), čistící utěrky, popřípadě kondomy.
IMG_20170417_204844
II. Ti, co si nechají poradit
Muži v této kategorii neskutečně uznávám, tito jedinci, možná poučeni předchozími nezdary neobdarují ženou blbostí, ale tím, po čem skutečně touží a co opravdu využije. Je jasné, že pánové to až na světlé výjimky nezvládnou sami, ale použijí rádce - kamarádku, sestru aj. anebo se prostě ženy sami zeptají.
III. Haus-frau dary
Asi se budu opakovat, ale každá z nás jistě dostala prkno, žehličku, vařečku. Tyto dary nejsou dary! I kdyby si je žena náhodou výslovně přála, je očekáváno něco navíc. Proto malá rada, pro ty, kteří neumí číst mezi řádky anebo nemají dost zkušeností s tím, co žena říká a co žena skutečně chce, kupte k těm hrncům a napařovačkám něco malého co potěší - květinu, šperk, prádélko. Ženě se bude hned se lépe vařit a žehlit a muž si může být jist, že nedostane dalších pár dní válečkem.
IV. Sobci
Do této kategorie patří ti, kteří koupí ženě něco, s čím již předem počítají, že odmítne a oni si dar budou moci veledar velkoryse vzít a využívat sami. Sem samozřejmě nepatří spodní prádélko, i když je jasné, že to je také dar především pro muže a jejich smysly - optiku a haptiku.
V. Vypočítavci
Do této kategorie řadím muže nehodné. Muže, kteří obdarovávají nejednu ženu a dělají to tak hloupě, že v případě výhodné koupě 2+1 zdarma neodolají. Dárky ve své chamtivosti rozdělí mezi svou milou a další vedlejší milé. Jedná-li se o spodní prádlo, může nastat problém v podobě velikostí, proto radím těmto přelétavým jedincům, nekupujte podprsenky a v případě kalhotek, tanga jsou univerzálnější. Samozřejmě je lepší, když je dar koupen pro konkrétní osobu i když jich muž má více, protože i milenka je osobou a odbít ji tím kusem zdarma je opravdu laciné a většinou to daného jedince přijde velmi draho.
IMG_20170417_204327

Pane... pojďme si hrát

12. dubna 2017 v 8:08 | Rajda Obecná
Magie a kouzla je věc fascinující... a pokud se uvede do praxe bývá i prospěšná.
IMG_20170411_185106

Chce to jen trochu času

3. dubna 2017 v 8:08 | Rajda Obecná
Dnešní příspěvek, po delší časové odmlce (omlouvám se milým čtenářům), se týká opět rozboru vztahů, těch zhaslých.
Každý z nás jistě zažil nějaký rozchod, je pravdou, že vždy každého hluboce nezasáhne, když vztah pomalu vyšumí je někdy rozchod jediným řešením a úlevou. Avšak pokud jeden toho druhého má rád a to vztahové utnutí je nečekané, přichází smutek, přichází trápení, slzy a vzpomínání. Mnoho z nás a obzvláště ženy, jsou emotivnější a nesou nečekané rozchody hůře.
proc
  • Vzpomínáte si na ten okamžik, kdybyste dali cokoli, kdyby se váš milý protějšek k vám vrátil?
  • Kdyby "prozřel" a uvědomil si, že vy jste tím nejlepším v jeho životě a TEN rozchod, byl emotivním rozpolcením a nechtěným přehmatem?
  • Kdyby ta drahá polovička přišla s prosíkem a chtěla žít společným životem až do konce vašich dní?
  • Měli jste někdy pocit, že byste odpustili tomu druhému cokoli, jen abyste byl opět s ním?
Ano, tohle je klasický porozschodový splín. A je tomu skutečně tak? Věřte nevěřte, lidská srdce by si to sice přála, chvilinku po opuštění se cítí sama, ale to jen proto, že jsou opuštěna a nikdo nechce být sám. Lidské mozky rádi potlačují nepříjemné chvíle, a jak bylo mnohokrát řečeno, nejvíce chceme v životě to, co nemůžeme mít. Časem, i když se to v okamžiku odloučení zdá nemožné, se vše srovná a našim nesmyslným přáním se budeme jen smát. Říká se, že čas je nejlepší lékař a zhojí všechny rány a je to pravda.
Co jsme schopné všechno udělat, aby se náše bývalá drahá polovice vrátila?
Spoustu bláznivých věcí, od sledování drahé polovičky až po přemlouvání, že on či ona udělali chybu. Když se vaše srdce vyléčí a ohlédnete se na zpět, lehce se musíte pousmát, byli jsme snad blázny, takhle se nížit? Ano, naše mozky byly oblouzněny. Co bychom udělali po čase, kdyby ta naše polovička opravdu "prozřela" (nebo jen ji to prostě nevyšlo s někým jiným) a chtěla se vrátit? Má rada zní, nedělat nic a natož se vracet. Jak řekl jeden moudrý fyzik, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. A je starým moudrem, že to, co neklapalo jednou, klapat znovu nebude.
I já tohle zažila, a když se mi po čase nejeden milý chlapec ozve, bez kterého jsem si myslela, že žít nemůžu, usměji se a nechám se klidně pozvat na večeři a řeknu: "Děkuji, bylo to milé, jsem šťastná a to jen díky tomu, že jsme šli každý svou cestou". Vše se totiž děje z nějakého důvodu. Po čase vidím toho druhého zcela jinýma očima, žádný cit, žádná jiskřička. Lidé, které opouštíme a kteří nás opustili, už nejsou (alespoň pro mě) nijak rentabilními. A ten pro koho bychom skoro z okna skákali, se stává po čase citově bezvýznamným.
Nejdůležitější je dát tomu ten čas a s ním přijde i TEN nadhled.