Březen 2017

Co je vrchol diplomacie...?

20. března 2017 v 8:08 | Rajda Obecná |  Vtipy
Dnešní vtip vypovídá o tom, že mnoho mužů by se (se správnými argumenty) mohlo stát politiky... A na druhou stranu, proč myslíte, že v řadách politiků se jen výjimečně pohybují muži do čtyřicítky...?
17349719_753818561462806_2267425491829570845_o.png

Malicherné malichernosti - díl I.

14. března 2017 v 8:08 | Rajda Obecná
Lidé jako já, hledající nehynoucí lásku a rozdmýchání ohňů vášně na první pohled, mohou být považováni za snílky. Věřte nevěřte, čím starší jsem, tím víc snílků potkávám. Každý chce zažít lásku, mál, kdo ji umí definovat, je to pouze chemická nerovnováha způsobená hormony? Myslím, že chemicky se dá vyjádřit pouhá část pocitů, ta část, která otupí naše mozky a dovolí nám dělat věci v normálně nemyslitelné. Oblbovací část trvá různou dobu od 3 měsíců až po několik let. Záleží na intenzitě styků partnerů a jiných okolnostech. Avšak po ať kratší, či delší době nastává útlum tvorby, těch zázračných látek na bázi amfetaminu. Nastává to probuzení a prozření. Je to jako běžné opilcovo ráno, po skvělé a zábavné noci, bolesti hlavy a žaludek, případ na vodě, to co bylo v noci krásné, nám vyvolává nelibé pocity. Jsem člověk, který hormony lásky (jak bychom tyto látky droze podobné mohly nazývat) sice produkuje, ale šetří s nimi. Proto na partnerech nalézám ty chyby, čím méně "obluzovačů" tím je to horší. Zdánlivé maličkosti, které nám v počátcích mohli být roztomilé, se posléze přesouvají do kategorie "nechtěné" a stále se prohlubují a mohou být i příčinou nefungujícího a následně zkrachovalého vztahu. Není pravidlem, že stejná věc vám vadí na všech stejně, proto se dnes podíváme na pár malicherností, které v některých případech prostě nelze překonat - muži prominou, ale zaměřím se pouze na ně:
1. Chlupaté prsty na nohou - někomu se to může zdát opravdu malicherné, nicméně u jednoho člověka, se tento fakt nedal překonat, špatné načasování vztahu, tedy letní měsíce - kdy daný jedinec chodil neustále v žabkách, jen přispěla k zhasnutí jiskry.
2. Nesymetrické uspořádání prstů na nohou - ač se zdá, že jsem trochu upjatá na chodidla, nemyslím si, že bych to moc prožívala, navíc se v tomto případě jedná o jedince stejného, jako v předchozím tedy možná spojení - chlupaté a nesymetrické prstíčky.
noha1
3. Tón hlasu - přijde vám v počátcích švitoření vašeho milého rozkošné? Po pár měsících se však může stát, že vás jeho hlas bude tahat za uši jako řezání motorovou pilou.
IMG_20170312_195920
4. Pocení - ano, potíme se každý, když je horko pak více, ale neodpudilo by vás to, že vaší drahé polovičce stékají čůrky potu po čele, když se na vás otočí, zkropí vás sprchou…
5. Přílišná pozornost - my ženy toužíme po pozornosti, láskyplném objetí našich miláčků ale všeho s mírou, tedy pokud za vámi váš vyvolený skáče jako nadržený pejsek, je to špatně, každý potřebuje mít svůj vlastní prostor.
IMG_20170312_200135
A jak se říká tisíc lidí, tisíc chutí. Někomu vadí to a druhému ono, v tomto směru nelze paušalizovat, nicméně láska a vztahy obecně jsou krásné a zároveň kruté. Proto zakončím dnešní úvahu citací slov jedné písně od Nazarethu - "Love hurts": láska je jako mrak plný deště - někdo ten déšť projde, někdo otevře deštník, či oblékne pláštěnku a jiný radši zůstane doma.

Jak napsat pořádný romantický román – díl VI. Aneb žili spolu až do smrti (šťastně)

1. března 2017 v 8:08 | Rajda Obecná
Dnešní příspěvek je závěrem mnohadílné ságy. Pokud si pečlivě prostudujete jednotlivé díly, jsem si na 67,4 % jistá, že napíšete kvalitní romantický román. V minulém díle došlo k milostnému aktu, dnes se zaměříme na to, co bude následovat. Zde se autor musí hluboce zamyslet, nejlépe udělat malý diagram. Mohou totiž nastat dvě mezní situace, nenadálý zvrat nebo nekonečná láska. Prožijí-li naši hlavní hrdinové, se kterými jsme se tolik sžili, ještě nějakou tu bolístku, či zamíří rovnou k oltáři, záleží na naivitě autora, jeho chuti dílo natahovat, či na jeho prosté zlomyslnosti, chce-li hrdiny a vlastně posléze i čtenáře trochu potrápit. Vratem se tedy k našemu diagramu, který jste si již během čtení textu výše hrubě načrtli (viz Obr. níže).
graf1
Obrázek 1: Vývojový graf situace
Po té co hrdinové spojili svá těla, mohou nastat tyto mezní stavy:
  1. Hlavní hrdina zbaběle uteče
Úprk nemusí být doslovný, prostě opustí hlavní hrdinku romantického románu. Důvodů může být mnoho, nicméně vysvětlení ústy hrdiny "zrádce" jsou většinou jednotvárná např.:
  1. a) Má v zámoří rodinu, vyspal se s hlavní hrdinkou jen proto, že trpěl amnézií, ale ihned po slastném aktu se mu paměť zázračně vrátila. Hrdinka mu sice učarovala a miluje ji, ale on ctí rodinu nade vše.
  2. b) Má nevyléčitelnou nemoc, a ač hrdinku velice miluje, nechce ji s sebou stáhnout ze života na výsluní k neradostnému konci.
  3. c) Hrdinku sice velice miluje a nikdy by se jí nevzdal, ale nemůže s ní být, protože žije s velice bohatou hraběnkou, která je velmi mstivá a zničila by život oběma. Takto bude trpět v područí staré zlostné dámy pouze on.
Zde je dobré čtenáři zdůraznit, že tento hochštapler, nikdy nebyl pro hrdinku tím pravým i když se zpočátku mohlo zdát a, že je vlastně dobře, že odešel. Každopádně romantický román musí končit dobře, tedy velice brzy se v srdci hrdinky zapálí nová jiskra v podobě poslíčka, který ji přinese čokoládu pro zahnání splínů z rozchodu, nebo v podobě přítele, kterému se vypláče na rameni anebo v podobě někoho úplně jiného.
  1. Hlavní hrdina zůstane
Tento závěr je pohádkový a v životě se často nestává. Hlavní hrdina zůstane nejen na snídani, ale po celý život obou. Jejich život je plný radosti a krásných zážitků, svatba je romantická, nevěsta má nádherné šaty. Do roka se šťastnému páru narodí první dítě, syn a hrdina zasadí na zahradě jejich hnízdečka lásky strom. Další rok následuje holčička. Děti jsou hodné a oba hrdinové se stále milují, nemají problémy a každý je má rád, není chvíle, kdy by se jim něco nepodařilo. Děti vyrostou, naleznou ideální partnery mají děti ideální a hodné, hrdinové společně zestárnou, jejich děti a děti jejich dětí jim nosí na hrob květiny a všichni vzpomínají na TU lásku….Aaaach
A to je konec