Listopad 2016

Adventní kalendář

30. listopadu 2016 v 18:48 | Rajda obecná
Protože se blíží advent, čas vánoční, rozhodla jsem se v decentním předstihu všem připomenout oblíbený předmět s tímto časem spojený. Tedy adventní kalendář v duchu Rajdy. Od 1.12. budou políčka otvírána každý den ve formě bonusových příspěvků (může se samzřejmě stát že jednou za týden souhrně :-). Nicméně zatím jak "to" provést skrz internet se zrodil pouze v mé hlavě a musím provést důkladný brainstorming s nějakým pořádným IT mužem, doufám, že společně dojdeme ke kýženému inovativnímu, interaktivnímu, vizionářskému a epesnímu cíli.
Barevný kalendář
Autorská poznámka č. 1: Pro zvětšení stačí kliknout.

Autorská poznámka č. 2: Níže naleznete sofistikovanou anketu, ve které můžete zhmotnit svá přání, co by takový správný adventní kalendář měl obsahovat (stačí rozkliknout "přidat komentář").

Ach ty dary... dil I.

29. listopadu 2016 v 8:08 | Rajda obecná
Většina mužů je spíše technického typu, je to dáno geneticky. Díky tomu zvládají opravit mnohé, mají (většinou) lepší orientační smysl aj.. Tyto nesporné výhody mužských jedinců oproti pohlaví ženskému však matka příroda mistrně kompenzovala.
Pro většinu mužské populace je nesnadným úkolem obdarovat samičku čímkoli. Málokterý je schopen dárky dávat jen tak, mimo výročí, narozeniny a jiná významná data. Nemyslím si však, že by dárky neradi dávali, největší překážkou je pro ně vymyslet "TO", co dát. Pro samce je mnohem jednodušší zadaný úkol splnit, pokud mají přesně definované zadání (klidně i v binárním kódu) a ne v tomto směru improvizovat.
Díky darům, které samci ženám kupují, lze muže rozkategorizovat na klasiky, vynalézavce a sobce.
Dnes se zaměříme na dary běžné:
1. Klasické dary
a) Parfém
Mezi klasické dary řadíme parfémy všeho druhu. Pokud má žena oblíbenou značku a muž neexperimentuje, není tento dar přítěží. Nicméně muž si musí uvědomit, že příležitosti k obdarování jsou během roku minimálně 3 a standardně vonící se žena má spotřebu parfému 1-2 flakónky/ rok. Pokud tedy muž není zcela originální a žena dostane ke každé příležitosti onen parfém, pak minimálně jeden parfém přebývá. Pokud je vztah dlouhodobý, mohou parfémy kupit. Tedy rada pro pány, je dobré koupit parfém avšak ne ke každé příležitosti. Horší případ může nastat, pokud je žena obdarována značkou nekompatibilní s jejím pižmem, parfém bude používat pouze v případě, že chce muži udělat radost, v případě že ji opravdu extrémně vonět nebude, potom žena může poslat parfém dál (obdarovat jinou samičku) anebo se jí parfémy začnou kupit.
Rok 2015
Rok ? - 2015
Rok 2016
Rok 2016
Rok 2017 - ?
Rok 2017 - ?

b) Spodní prádlo
Kolik z nás už dostalo nepadnoucí podprsenku (až o tři velikosti mimo)? Téměř nicotné kalhotky, které jsou sice vrcholem erotiky, ale k běžnému nošení se opravdu nehodí? Málokterý samec je schopen opravdu dobře padnoucí prádlo vybrat, většinou nehledí na pohodlí ženy, snaží se, aby TO bylo co nejvíc sexy. A pro muže jsou sexy věci většinou průhledné, lesklé a úsporné. Tedy žena, která chce obměnit svůj prádelníček, nesmí spoléhat na muže, že jí koupí jen tak jako překvapení bavlněné klasické kalhotky. Pokud nebude doprovázen na nákupech dámou, přinese nejspíš rudý krajkový korzet a silonová tanga.
IMG_20161108_125655
c) Šperky
Drahých kovů není nikdy dost a téměř každá žena tuto zásadu ctí. Tedy pokud jsou to věci vkusné, může muž plnit šperkovnici své vyvolené neustále. V tomto případě by měl muž vysledovat vkus ženy, pokud partnerka nosí v uších malé stříbrné pecičky, není úplně vhodné koupit obří kilové náušnice až k ramenům. V tomto případě neexistuje totiž přímá úměra, čím větší tím víc lásky.
IMG_20161108_172559
Je důležité poznamenat, že výše sepsané rady nemají muže demotivovat a už vůbec NE nabádat k tomu, že je lepší nekoupit nic, než darovat nevhodný dar. Chvalme tedy muže vždy, když nám něco přinesou i když dar není zcela dle našich predstav, znamená to minimálně, že na nás myslel.

Podzimní vtip

22. listopadu 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Vtipy

Malý vtip, obzvláště pasující do sychravého počasí… Úsměv prosím 🙂
IMG_20161104_181332
Rada pro neznalé: před francouzským polibkem, je dobré se vysmrkat.


Co bych pro sestru neudělala

15. listopadu 2016 v 8:08 | Rajda obecná
Je tomu už delší čas, kdy moje milovaná sestra v touze bydlet v krásném a moderním bytě, začala rekonstruovat. Nicméně nic není bez překážek a na cestě se objevil balvan v podobě bytového družstva. Zprvu se zdála tato překážka malou (takovým oblázkem) a možná nebylo třeba ani zasahovat. Ale sestra přišla s prosbou, tak proč ji nepomoct? Sestra mi také pomáhá a díky jejímu ďábelskému plánu si třeba najdu i mužíčka. Sestřina výzva byla prostá - oblouznit a vlákat do svých sítí muže spřízněného s družstvem. Zadání úkolu pro skoroprofesionála se zdál jednoduchý, než jsem daného muže spatřila. Tedy nebyl to můj typ. Já v touze sestře pomoci, jsem zapomněla, že se muž, kterého popisuje, jako "hezký", nikdy hezkým nebude. S odstupem času musím říct, že se nemohl líbit ani mé sestře. Nicméně, třeba bude chytrý a určitě i hodný. Ale jak jsme si v předchozích dílech mnohokrát vysvětlili, tyto vlastnosti jsou dobré, nicméně ne dostatečné. Jiskra je jiskrou a bez jiskry oheň nehoří. Zda byl hoch chytrý, hodnotit nebudu, rozhodně byl snaživý. Kvůli sestře, která mě téměř na kolenou prosila, jsem chlapce po první večeři nezatratila a řekla si opět to své oblíbené…třeba se to zlomí. Mé podvědomí vědělo, že tomu tak nikdy nebude, ale proč neudělat sestře snazší život, proč neotupit družstevní komisi drápky?
Snažila jsem se a hoch se snažil také. On zapůsobit (já nepoužít blicí pytlík). Abych s ním nemusela být sama a pro klid své duše, že jsem opravdu udělala všechno pro rekonstrukci své sestry, rozhodla jsem se ho vzít na výlet. Musím poznamenat, že v případech, kdy se mi muž nelíbí jsem chladnější než kostka ledu, avšak muže neztrapňuji, neodsekávám a snažím se být milá. Abych neměla pražádné výčitky, rozhodla jsem se vzít svůj vůz. Tento krok je také zcela alibistický, protože mohu použít argument, který je dokonce podpořen zákonem, tedy, že řidič se nemá za jízdy ničím rozptylovat. Tedy mluvil spíš on, cesta byla dlouhá, pozorně jsem poslouchala cca 30 min přednášku o brýlích nejmenované značky (nechápal, že ji neznám). On totiž neměl ledajaké "rejbeny" , ale limitovanou "bondovskou edici" a navíc s polarizovanými skly. To je panečku partie.
Rejbeny 007 of edition
Rejbeny 007 edition
Když jsme dorazili na místo určení (akce mé sestry), snažila jsem se být milá, ale samce nechala spíš konverzovat se svou sestrou. Přece jen se jí "prý" líbil (nevěřím) a vlastně bylo to podniknuto kvůli rekonstrukci jejího bytu. Sestra mě pak jemně upozornila, že z mého výrazu čiší nechuť k tomuto jedinci, s tím však nešlo nic dělat. Po tomto krásně stráveném odpoledni proběhla ještě schůzka, kdy mě pozval do divadla na mého úplně nejoblíbenějšího herce-neherce, to se nedalo odmítnout. Kdyby hoch byl sám sebou mohli jsme být alespoň kamarádi (známí), ale on začal vytahovat esa z rukávů, jak je velké zvíře, jak v práci, kde je necelý týden je hvězdou a za chvíli sesadí šéfa - nevím jestli to byla pravda, ale mě to obtěžovalo. Vychutnala jsem si divadlo, ale věděla jsem, že se pro sestru a její byt neobětuji.
IMG_20161031_185602
Náhoda pomohla mé zoufalé duši, družstvo nebývá jednočlenné a jedna jeho členka, zakomplexovaná a závistivá paní notorická udavačka, se rozhodla škodit.
Paní bez špetky zloby a závisti
Paní bez špetky zloby a závisti
Tedy napsala stížnosti na památkový úřad, hygienu, stavební úřad a veškeré jiné úřady, že dispozice sestřina bytu budou neakceptovatelné. Tedy, že její myčka ji bude rušit (zejména oplach hrnců) a navíc lokace jejího záchodu by při jeho používání (splachování), mohla opět způsobovat obyvatelům domu nemalé potíže v podobě "splachovacích" zvuků. Těchto velkých křivd učiněných jistě zákeřně mojí sestrou společenstvu nájemníků, jsem využila. Tedy chlapcovi jsem vysvětlila, že okolnosti naší lásce nepřejí a já, když mám zvolit mezi ním (bytové družstvo) a sestrou volím samozřejmě jí.
Autorská poznámka: veškeré úřady po příslušném časovém údobí veškeré stížnosti shledaly jako neopodstatněné a sestra může možná v klidu rekonstruovat, nicméně naše "láska" zrekonstruovat již nelze.

Bývalé milé současných milých

8. listopadu 2016 v 8:08 | Rajda obecná
Jedinci po třicítce nejsou nepopsanými listy, každý máme svou minulost a historii. Nežijeme ve vzduchoprázdných bublinách a každý den máme spousty zážitků, některé v nás zanechají dojmy hluboké, jiné vypustíme téměř ihned. Nejinak je tomu s partnery. Někdo si najde toho prvního na první pokus, jiný vybírá dále.
A právě ti, kteří měli více než jednoho partnera, si nesou s sebou svou historii z předchozích vztahů. Bývalí partneři nás zformovali, částečně metamorfovali a vyslali dál maličko jiným směrem. Bohužel ne vždy je vztah s bývalým partnerem zcela ukončen, rány z domnělých křivd nejsou zahojeny a zapomenuty. Je pravdou, že by se jedinec bez ukončení a vyřešení všech mentálních šarvátek neměl pouštět do vztahů nových, ale není čas ztrácet čas.
I pro dnešní opus budu používat zážitky své, nicméně hlavní role se zhostí ženy jiné. Ženy bývalé, které byly opuštěny anebo opustily, v té době, mého současného partnera. Pokud dotyčného opustily kvůli muži jinému, až na výjimky neměly touhu se vracet a jejich existence neovlivňovala existenci vztahu mého.
Dnes se však zaměřím zejména na ty, které tu touhu vrátit se měly. To co je ke svým bývalým partnerům táhlo, bylo různé a i jejich mazané triky jak svého ex nalákat byly různé, níže si shrňme ty nejčastější.

1. Přes společného potomka
Byl-li bývalý vztah korunován plodem lásky (minimálně jedním), pak má žena, která se chce vrátit silný argument. A není-li muž vyloženě hulvát, snaží se uspokojit potřeby svého dítěte, zajistit ho. Nicméně skutečnost je mnohdy jiná, většinou muž neprohlédne lstivost žen a více než vzrostlý plod svého sémě zajišťuje jeho nosnice. Nezávislý pozorovatel ihned pozná, že tříleté dítě nepotřebuje ke své spokojenosti lodičky velikosti 38, nicméně muž to buď neřeší, nepozná anebo si myslí, že pokud uspokojí matku, je i dítě spokojeno.
IMG_20161025_155254
2. Přes bývalou tchýni (tchána)
Pokud žena nemá potomka, ale strávila s mužem nějaký čas a poznal již rodinu svého exprotějška, může svých nabytých vztahů patřičně využít. Zde jsou nutné jisté investice ze strany bývalých žen. Tchýně je možno uplácet kytkami, tchán ocení spíše něco alkoholického. Zažila jsem spousty bývalých žen, které protelefonovaly hodiny s extchýněmi brojily proti součastným partnerkám a myslely si, že snad maminky své chlapce přesvědčí, že ona byla ta pravá.

3. Přes společně pořízeného domácího mazlíčka
Pokud si žena s mužem pořídí něco živého a chlupatého, většinou zvířátko po rozchodu nedělí a ani ho nemají ve střídavé péči. Mnohé ženy se však snaží k bývalému, pomocí němého tvora dostat, potřebují nejen hlídání, ale i společné chvíle, aby nevinné zvířátko nestrádalo ztrátou jednoho z člověčích rodičů.
IMG_20161025_155336
4. Přes svou neschopnost
Někteří muži milují bezmocné ženy. Proto, když bývalá žena potřebuje zatlouct hřebík, nebo utáhnout kapající kohoutek většinou ochotně vyhoví, cítí se pak jako hrdinové. Nicméně, ženy většinou mívají postranní úmysly. A pokud muž "vyhovuje" velmi často pak je jen otázkou, zda to současná partnerka, které kape kohoutek bez povšimnutí také, ustojí.

5. Kontakt pomocí kamarádů
Posledním trikem jak získat zpět chlapce ztraceného, je být mu stále na očích. Tedy chodit na akce se společnými známými. Podmínkou je, že bývalá žena, která dříve byla šedou myškou, byla královnou. Tedy výhodou plynoucí z toho, pro snažící se bývalku je většinou to, že díky snaze znovuzalíbit se, vypadá mnohem lépe než kdy předtím.

Růžové brýle - díl I.

1. listopadu 2016 v 8:08 | Rajda obecná
O lásce a růžových brýlích bylo sepsáno nespočet pojednání, obsah a nosná myšlenka je většinou totožná a i když mým zvykem je snaha uchopit daný jev z trochu jiného úhlu, v dnešním pojednání se pravděpodobně ze zavedených frází a klišé nevymaním. Jak víme přitažlivost mužů a žen není pouze vizuální záležitostí, na pozadí divadla namlouvání vystupuje šedá eminence v podobě chemie, která tahá za většinu nitek. A ač si to mnohdy neuvědomuje, kalí náš zrak a otupuje mysl. To co bychom ve fázi bez zamilovanosti považovali za největší nesmysl a trapnost nad trapnosti, v případě zamilování schvalujeme a velkoryse přehlížíme.
IMG_20161017_220414
Někteří z nás se snaží mozku poručit, aby city nevyhrály a náš úsudek nebyl vlivem hormonů lásky ovlivněn, jiní sprostě nedokážou. Dnešní příspěvek ukáže, jak to vypadá s tzv. růžovými brýlemi. A pro větší přehlednost a orientaci a také proto, aby skalní čtenáři mohli mé rady vytisknout, nosit stále při sobě a řídit se radami, shrnuji dnešní závěry do přehledné tabulky:
Tabulka 1: Přehled zaslepenosti a její opadnutí
VěcPohled na věc ve fázi zamilovanostiPohled na věc po vyprchání zamilovanostiPřípadné výhody přeroste-li zamilovanost ve vztah
Protějšek pochází z Moravy*)Je krásné, že je z Moravy, tam žijí pouze dobří lidéMá divný přízvuk, není takový světák jako kdyby byl z Prahy*)Je dobré, že má kontakty ve vinném sklípku
Protějšek pochází z vesnice***)Je krásné, že je z vesnice, tam bývají pracovití lidéJe to vesničan, nemá rozhled, jako lidé z Prahy*)Je dobré, že máme neustálý přísun domácích bio-vajec
Protějšek pochází z Prahy**)Je krásné, že je z Prahy má takový rozhledJe to nafoukaný PražákJe dobré žít ve městě, kde jezdí metro
Pochází ze zahraničí ****)Je krásné milovat cizince, jsou tak pozorníJe to cizinec, vůbec mu nerozumímJe dobré, že na dovolené vše, díky své jazykové výbavě, zařídí
Pochází ze zahraničí *****)Je krásné milovat cizince, jsou tak pracovitíJe to cizinec, vůbec mu nerozumím. Navíc pracující pouze za vodku.Je dobré, že má kontakty na kamarády kopáče
*) V tomto případě je Morava použita pouze jako příklad, není žádným způsobem
spojována s nikým a s ničím a rozhodně nikoho nechce tento příklad dehonestovat
IMG_20161017_220633
**) V tomto případě je Praha považována za středobod vesmíru, nicméně není to útok na nikoho z Prahy
***) V tomto případě je vesnice použita pouze jako příklad, není žádným způsobem spojována s nikým a s ničím a rozhodně nikoho nechce tento příklad dehonestovat
IMG_20161017_214110
****) Západní Evropa, GB, USA atd. státy G8
*****) Východoevropské a jiné méně vyspělé státy