Říjen 2016

Jak se k sobě hodíme - díl II.

26. října 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení
V jednom z předešlých dílů jsme probírali, kalkulaci lásky, tedy různé kombinační techniky jak s pomocí čísel zjistit úspěšnost spojení. Nicméně číselný výpočet míry kompatibility jedinců není jedinou metodou. V dnešním opusu si probereme metodiky jiné: určení vzájemné shody, dle nejrůznějších horoskopů a nebeských znamení.
V našich končinách je asi nejhojněji využívanou technikou shoda či neshoda 12-ti astrálních znamení evropských. A protože lidstvo vždy hvězdy fascinovaly, rozhodli se již naši předci číst a určovat z nejrůznějších seskupení osudy nás smrtelníků. Každá žena (správně astrologicky edukovaná), by měla vědět, že pokud je zrozena ve znamení býka, neměla by se ve svém životě hlouběji stýkat se zrozencem ryby... Nicméně , co když je dle ní právě ryba tím, ke kterému její býčí srdce plesá? Nevadí, může použít přídavný faktor, tedy ascendent.
IMG_20161013_173243
Pokud ani ascendent nepotvrdí její rozmarnou touhu k rybě, může šáhnout po jiném horoskopu, tedy druhém nejoblíbenějším, čínském. A protože je stavěn úplně jiného řádu a metodiky, je pravděpodobné, že by se žena, která byla původně býkem a nyní je krysou, mohla stýkat s mužem bývalou rybou, ale zde již prasetem.
IMG_20161013_172851
Pokud se však k sobě dle jednotlivých popisů tato dvě čínská znamení nehodí, není nic jednoduššího než přejít ke keltskému horoskopu.
A zde už by žena bříza mohla najít souznění s mužem topolem, ale pokud to nejde máme na výběr horoskop aztécký.
Aztékové byli v mnoha ohledech velmi vyvinutou civilizací, proto jejich mistrně sestavené horoskopy by mohly konečně přinést již maličko zoufalé ženě býkovi, v ascendentu raka, znamení krysy a zrození břízy uspokojivý výsledek.
IMG_20161013_173337
A pokud není přes veškerá úsilí, této ženě díky aztéckému horoskopu potvrzena láska muže ryby v ascendentu panny, znamení prasete, topolu a nově dle horoskopu Aztéků znamení osla, není nic jednoduššího než sáhnout k horoskopu egyptskému, jehož 11 znamení odpovídá božskému zastoupení.
A pokud ani svazku oné nebohé ženy nepožehná bohyně Isis a bůh všech mrtvých Toth, pak se dále může obrátit na horoskop Indický. Pokud nevyjde shoda v tom indickém, není nic jednoduššího než obrátit se na horoskop cikánský. Pokud i ten cikánský zklame, může ta žena v lásku doufající vyhledat pomoc v horoskopu cyklickém.
V případě, že by nevyšel ani jeden z horoskopů jmenovaných a všemocný googel by již veškeré dostupné druhy horoskopů vyhledal a daná žena by i přes varování sfér nebeských, byla přesvědčena, že musí s tímto jedincem žít a zemřít, pak si může vymyslet horoskop svůj vlastní.
Autorská poznámka: kdyby skutečně existovala žena býk v ascendentu raka, znamení krysy a lípy, pod ochranou Isis atd., pak ať se neděsí, její případ byl pouhou náhodou a pregnantní ilustrací (zde publikovanou). Nikdy jsem její spojení s mužem rybou v ascendentu panny, znamení prasete, topola a Thota atd. nekontrolovala a je možné, že je ideální.

Colour therapy

22. října 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Antistresové omalovánky
Přichází podzim, šero, ponuro a vlhko, nepřispívá k dobré náladě. Mnozí nemají daleko k depresím. Dnešní antistresová omalovánka je malým lékem pro ty, jež doposud s podzimním splínem marně zápasí.
Najděte a vybarvěte roztomilé kočičky, hravé pavoučky, sladoučké hmyzíčky, přítulnou myšku a další vesele-roztomilá zvířátka.

IMG_20161019_175619
Vemte do ruky barvičky a hurá na intenzivní léčbu barvami!

Buďte NEJ

18. října 2016 v 8:08 | Rajda obecná
Jak víme lidský mozek má omezené schopnosti, je schopen si zapamatovat pouze omezené množství informací. Takové informace, které nás nějakým způsobem zasáhly, jsou ty nejsnáze zapamatovatelné.
Pokud chceme v někom zanechat nějakou vzpomínku je nutné nebýt průměrný.
Šedé myšky to mají sice v životě celkem jednoduché šlapou si svou dlouhou cestičku a nesou břímě osudu tak vytrvale, že se došlapou k cíli anebo díky své neviditelnosti a průměrnosti proplouvají s životem k cíli výraznou lehkostí. Nikdo si je nepamatuje, nikdo si na ně nevzpomene, ale dosáhnou toho co chtějí většinou snadno. Otázkou je mohou byt na sebe hrdí?¿
IMG_20161005_191429
Naopak lidé nadprůměrní v pozitivním či negativním smyslu, jak v rámci inteligence či vzhledu jsou lehce zapamatovatelní a vetšinou po sobě něco zanechávají, jsou diskutováni a nepřehlíženi.
O krasavcích a vědátorech se dočteme v časopisech, jsou opěvovány jejich křivky a mozky (zde nenarážím na sexy mozek jednoho bývalého politika)...
Do povědomí se však dostávají i Ti na opačné straně pomyslné osy, i zde vzpomenu na sou oblíbenou křivku pana Gausse. Vždyť pokud půjdeme na večírek kolik žen si vzpomene na zcela průměrné spolukoexistující ženy? Ano, ty krásnější než jsou ony samé závistivě komentují, ale s oblibou si rýpnou do těch nejošklivějších.
Dlouho zůstanou v našich pamětích šaty slečny XY které byly proste nejodpornější a úplně nejstrašnější účes a make-up její kamarádky YZ.
IMG_20161005_191230
Kolik z nás si pamatuje své kamarády ze základní školy, pokud se s nimi nestýká? Málo, ale měla-li holčička ZŽ nos jako bramboru a poďobaný ksichtík vytane na mysli každému, byla prostě ta nejošklivější.
IMG_20161005_191129
Co se týče partnerů, tak většina z nás si vzpomene na toho prvního a pokud nebyl v našich životech tím posledním, pak už si pamatujeme pouze ty NEJ.
Ti kladní NEJ (jsou zcela individuální) - nejlepší, nejchytřejší, nejkrásnější... Rády na tyto muže vzpomínáme, nezapomínáme a připomínáme. Žádná průměrnost ještě nikdy nebyla hodnotně oceněna a opěvována, i když my ženy po ní vlastně ve skrytu duše toužíme. Je však malým paradoxem, že ti záporní NEJ jsou mnohdy mnohem v našich myšlenkách vtíravější a výraznější - nejhorší, nejošklivější, nejhloupější... Tyto muže neopěvujeme a pokud nám neučinili nic špatného za co bychom je mohli nenávidět, je vetšinou vzpomínka na ně malým výsměchem "jak jen jsem mohla" anebo vděčným tématem nejrůznějších historek.
IMG_20161005_191331
A proto dnešní malá rada na závěr zní: Vystupte z unylé průměrnosti, a pokud nemáte na to být tím nejlepším, buďte alespoň tím nejhorším, protože na vás nikdo nezapomene.

Muž, který si myslel příliš mnoho

11. října 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení
Soudnost, je to co se uznává. Mám ráda lidi s určitým sebevědomým, ale méně je někdy více. Je dobré, pokud se člověk má rád a dokáže se ocenit (když to neudělají Ti druzí). Za svou randící kariéru, jsem však zažila pár protějšků, jejichž sebevědomí převedené na objem vodíku by stačil k naplnění několika Hindenburgů. Je pravdou, že naše setkání nepotkal stejný osud, jako věhlasnou vzducholoď a naše společná schůzka nestála život jediného člověka. Představme si níže jednoho superkandidáta, který byl vyškrtnut ze seznamu mých budoucích manželů.
Prý úspěšný pan podnikatel, přijel za mnou na schůzku - první a poslední bod získal tím, že včas. Jeho vzhled byl průměrný, ale už po pozdravu (vlastně už 10 metrů před setkáním), jsem věděla, že to láska z mé strany nebude. Předem jsem mu řekla, že se omlouvám, ale mám na něj hodinu času, protože má pršet a já musím sebrat prádlo (respektive 50 min čistého času, od restaurace k sušáku to trvá 8 min). Nepochopil má zadní vrátka... a asi měl na mě více času.
Mluvil víceméně o sobě a o naši společné budoucnosti. Prý mám veliké štěstí, protože přede mnou už měl 5 schůzek, ale on si žádnou z žen nevybral až na mě. Tolik štěstí jsem si ani snad nezasloužila. Pro mě malé dejavu, to už jsem přeci zažila, historie radění se opakuje...
Má prý velký barák s garáží (nu pro motorku dobré) a udělal by mi i šatnu.
IMG_20161002_211947
Je hezké na první schůzce, kdy jediným kontaktem bylo podání ruky, plánovat výstavbu šatny, svatbu a děti. Je prý bohatý. Dle auta, kterým přijel, mi to zcela nepřišlo, no třeba jen nechce, aby mu někdo jeho bohatství záviděl. Což zcela nekorelovalo s těžkými asi pravděpodobně zlatými řetězy na jeho krku a velmi vkusným prstenem podobným těm pečetním.
IMG_20161002_211859
Tři pruhy všude vystavoval na odiv tak okatě, že jsem se musela trochu pousmát. Byl prý i velice vzdělaný, dle jeho slov, rozhodla jsem se nic nekomentovat, ptát se co nejméně. Pánova sebedůvěra rostla s každým slovem. Je úspěšným golfistou a plynule hovoří 3 světovými jazyky, pominu-li to, že jím jmenovaná němčina není světovým jazykem, výslovnost některých anglických slovíček mě příliš nepřesvědčila, no možná měl chlapec nějaký zvláštní akcent. Nedívala jsem se mu do očí, nemohla jsem. Naparoval se jako holub. Úspěšnost jeho podnikaní, spočívala v prodeji lepidel, alespoň jsme našli společné téma, v lepidlech se trochu vyznám, ale bohužel asi v jiných než pan obchodák. Distribuce pojících přípravků nebyla však jediným zdrojem příjmů, dělal i další výnosné obchody - např. hodinový manžel.
Počasí bylo ke mně velmi milosrdné, černé mraky naštěstí přicházely rychleji, než jsem čekala a já mohla dopít okurkovou limonádu a utéct domů. Ač se tento jedinec topil dle jeho slov v penězích, nezapomněl poznamenat, že okurková limonáda za, cituji: 50 korun českých (moje celá konzumace) je dost drahá.
IMG_20161002_212041
Žádost o další schůzku, prohlídku domu, garáže a zahrad přilehlých jsem s díky odmítla.
Jedna rada na závěr, sebevědomí je dobrou věcí, nicméně chce to i trochu té pokory.

Logistika randění

6. října 2016 v 8:08 | Rajda obecna
Jedinci, kteří jsou fanouškové seznamování přes internet, tedy seznamování v lidském světě jde trochu mimo ně, musí ustát mnoho úskalí virtuálního světa. Jedním z nich je samotná logistika a to nejen schůzek, ale i prvotního poznávání ve formě psané. Co si budeme nalhávat, většina z nás nikdy v tomto směru nesází na jednu kartu. Když už člověk na seznamku zabrousí, většinou rozhodí sítě na více frontách. Je to normální a přirozené, nenormální by bylo, kdyby člověk doufal v lásku na první pohled z fotky a díky tomu zahodil všechny ostatní nabízející se šance. Na druhou stranu je nutné uvědomit si, že není dobré urvat si přílišné sousto a tedy počet mužů (či žen) by měl být pouze takový, jaký jsme schopni, bez nějakého absolutního vyčerpání sebe samých, zvládnout. Níže naleznete několik rad, které by měly pomoci zvládnout vícenásobná randění, dozvíte se především to, co už je moc (tedy v určitém časovém údobí).
  1. Počet kontaktů
Z určitého počtu samců (samic) je nutné vybrat užší okruh. První nahozené sítě byly pouze orientační, dále je nutno požadavky trochu zvýšit. První rozhodující faktor je samozřejmě vzhled. Tedy vybereme max. 10 jedinců, které oblažíme svou odpovědí. A protože je 10 lidí stále mnoho, je nutno dále selektovat, tedy zaměříme se na písemnou konverzaci. Tedy pro začátek věnujeme každému ze zúčastněných maximálně 10 minut. Sledujeme smysl pro humor, výrazné hrubky (ne zcela všechny, někdy se prostě přihodí) a pohotovost. A protože 10 x 10 je 100 a to je více než hodina a protože většina z nás alespoň 8 hodin pracuje, 6 hodin spí a nemá čas věnovat své drahocenné minuty jedincům bez budoucnosti, vybereme polovinu, s níž konverzaci budeme dále rozvíjet. Mějme však na paměti, že bychom jednomu jedinci neměli v souhrnu věnovat více jak 27 minut/ den.
IMG_20160926_194523
  1. Počet randíček
Protože není čas, ztrácet čas, je dobré domluvit si více randíček na den. A zde přichází na řadu logistický um. Z vlastní zkušenosti musím říci, že má maximální kapacita randíček je 2/ den. I tři byly mnou vyzkoušeny, avšak bylo to časově napjaté, přesun z místa A na místo B a dále pak na místo C, byl hektický a všechny schůzky byly poskvrněny spěchem. Ač by se mohlo zdát, že randění na jednom místě je výhodnější (tedy bez přesunů), není tato volba šťastná, protože jeden může odejít později a druhý přijít dříve a i když si chytrý a zkušený "randitel" dojedná rande s malou časovou pauzou, je možné, že dojde k trapným chvilkám.
Seznamkove seznameni 1
  1. Lokace chlapců (dívek), kteří prošli do dalších kol
Pokud jsou rande úspěšná, doporučuji vybrat si maximálně 2 jedince. Tedy mladší ročníky by mohli zvládnout i tři, ale pro nás, děti komunismu je to již vyčerpávající. Nejdůležitější je, aby dva jedinci bydleli v dostatečné vzdálenosti. Z vlastní zkušenosti vím, že nejideálnější vzdálenost je okolo 40 kilometrů, tedy pokud se vy nacházíte uprostřed, oba jedinci, jsou od sebe dostatečně daleko a nepředpokládá se, že by vás jen tak během chvíle přišel jeden nečekaně a bez ohlášení navštívit.
IMG_20160926_195759
A co z dnešního opusu vyplývá? Tedy pokud chcete mít víc než jednoho partnera, vaši sousedi nepřichází v úvahu.

Jak napsat pořádně romantický román - díl IV. romantika

3. října 2016 v 8:08 | Rajda obecná
V předchozích dílech jsem avizovala, že se zaměřím na psychickou stránku našich hrdinů. Jejich psyché je jistě důležitá, formována postupem času, okolím, jejich zkušenostmi a zážitky. A jaké zážitky formují hrdiny romantických románů nejvíce? Přece ty romantické. Květiny, západy slunce, východy měsíce, zpěvy ptáků, zurčení potůčků, mňoukání koťátek, mečení kůzlátek, to vše je tou pravou romantikou. Nicméně tato romantičnost okolí dříve či pozdě vyústí k vyvrcholení v podobě sexuálního styku.
IMG_20160621_165750
Tedy romantický román by měl být romantických souloží pln. A protože romantické romány čtou především ženy, měla by být popsána nejen předehra, ale i jakási před-předehra. Autorská poznámka pro pány, jež neví co je předehra (natož před-předehra): je to, co se odehrává cca 2 hodiny před sexem, tedy namlouvání a svádění.
Avšak před nějakým tím příkladem, je nutno nastavit podmínky. Je dobré, aby jeden z našich hlavních hrdinů byl neposkvrněný, tedy panic či panna. Nezkušenost jednoho z hrdinů má pro román mnoho výhod, jednou z nich je morální čistota (povyšuje kvalitu celého románu), asi tou největší výhodou je, že to prostě dobře vypadá. Pisatelé, kteří chtějí být hodně romantičtí, je však nutno varovat!!! Druhý z hrdinů by panicem či pannou být neměl, protože pak by popis jejich první soulože mohl být velmi kostrbatý. Zejména pokud hrdinové nebudou pubertálního věku. Při představě průběhu soulože za účasti 35 letého panice a 35 leté panny, mě nic romantického nenapadá, spíše jímá hrůza... bylo by to plné omylů, přehmatů a nereálna. To, kolik partnerů má ten zkušenější z hrdinské dvojice je celkem irelevantní.
Nutné podmínky jsou nastaveny, vrhněme tedy nyní již na psaní další části díla:
1. Pre-předehra
Je jedno, kde se tato část před-sexuální fáze odehrává, místo by mělo být alespoň trochu romantické (může být i skrytě romantické tj. na první pohled romantičnost nedetekována). V této fázi by měla žena dostat květiny:
Romantickými květinami jsou obvykle růže. Rudých růží by měla žena dostat pugét, bílá růže značící nevinnost stačí jedna. Luční kvítí (nejlépe vlastnoručně natrhané) je také velmi romantické. Květiny v květináčích (ač je preferuji) nejsou do romantického románu, navíc při popisu prvního styku vhodné... co s květináčem...
Oba jedinci by měli něco malého (či většího) sníst. Nicméně dejte pozor, aby se popis jídla nezvrhl v sepisování kuchařky… kuchařek je na pultech obchodů v současnosti mnoho a čtenáře natěšeného vidinou sexu několikastránkový popis pochutin nezajímá.
Je vhodné, aby hrdinové popíjeli (stačí jen tak pro náladu, víme, že pokud by se hrdinové opili do němoty, nebuseli by vůbec k sexuálnímu aktu dojít), ale na souložící abstinenty nejsou opět čtenáři zvědaví. Po stručném popisu lokace, květin, jídla atd. (max. 30 řádků) se hrdinové přesouvají k místu činu.
2. Předehra
Předehra pro pány je část milostného aktu, kdy ještě nedochází k tzv. "zásunu". V romantickém románu by tato část měla být okořeněna malým studem a "upejpáním".
IMG_20160921_201726
Nicméně během toho by mělo padnout alespoň sto horkých polibků téměř všude, dále by hrdinové měli odhodit nepotřebné ošacení. Spodní prádlo by mělo byt čisté. Oba jedinci mohou stále kontinuálně popíjet. Autor se může chvilkově zaměřit na popisy prostředí, nicméně ne na dlouho, přeci jen se schyluje k pohlavnímu aktu, doporučuji tedy pro tento bod nepřekročit 90 řádků.
Příklad: Vešli do pokoje, příjemné přítmí vykreslovalo jejich siluety, pugét rudých růží položila na noční stolek. Políbil ji na šíji lehce a vášnivě, ucukla. Nevěděla, jestli mu má věnovat TO nejcennější - své panenství. Nicméně byla přesvědčena, že on je tím pravým. Táhlo ji to k němu, chtěla, aby ji objímal zase a znova. Věděla, že když neodejde, stane se to, co nikdy nezažila…budou se milovat…

3. Soulož - v příštím díle
4. Post coitum - v příštím díle