Rajdiny IT rady

25. srpna 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení
Je to již skoro pravěk - doba dávno minulá, první vzpomínka na můj první telefon - nechytrý a bez aplikací. Používala jsem ho poměrně dlouho i přes to, že celý svět již dávno jel v chytrých telefonech. Ne však proto, že bych byla škrt, ale z nostalgie. Až kolaps tohoto jednoduchého zařízení znamenal velký twist v mém životě. Koupila jsem si totiž obří smartphone a začala se seznamovat s různými aplikacemi.
Zpočátku jsem si prošla fázemi naprostého zoufalství, protože založit si nějaké ID, připojit se wifi (tenkráte ještě sousedově) a začít něco stahovat bylo nad mé síly. Spasila mě sestra, která můj aparát domestikovala povinným minimem, a nastavila češtinu. Rok se s rokem sešel, ze mě se stal náramný "ajťák" a proto na svém blogu nabídnu uživatelské recenze několika trendy aplikací. Netřeba ani dodávat, že budu sofistikovaně hodnotit pouze ty, které jsou zadarmo.
Facebook (fejsáč) je dobrá aplikace, která se dá užívat i když je Vám nad 30. Základem zaklikat vše, co Vás baví aby Vaše "zeď"byla dostatečně personifikovaná a eliminovat pozéry, kteří pouští do světa jednu beuaty selfie zadruhou nebo opravdu debilně komentují příspěvky ostatních. Najít si přes Facebook vztah je poměrně nepravděpodobné, ale může se stát, že kamarád má má prima kamaráda, který narazí na fotku, kde vypadáte poměrne obstojně a pomocí další stažené aplikace, tentokráte "Messenger" Vás nejprve vyzve k navázání přátelství. V případě, že potvrdíte, oťukávačka může začít.
Instagram (instáč) je již pro třicátnici nepoměrně větší oříšek. Operuje se tu s termínem "sledovat" a už jen tento výraz ve mně vyvolává husí kůži. Jeden můj bývalý mne totiž také sleduje, bohužel v realitě, a tím mi jde dosti na nervy. Po mém prvním přihlášení se do Instagramu mi systém nabídnul sledovat Kim Kardashian, jejích pět sester a přeoperovaného tátu na ženu a stádo českých modelek. Selfiečkama se to tam jen hemží, tedy nebudu zkoumat jistě význačný potenciál této aplikace a svou energii budu raději soustředit do jine sféry.
Jedna má kamarádka, už manželka, avšak všemi mastmi mazaná, mi sáhodlouze popisoval výhody aplikace Snapchat. Od té doby, co se svými koloušky koketuje přes Snapchat totiž naprosto eliminovala riziko odhalení nevymazaných zpráv. Bombastičnost Snapchatu spočívá v tom, že peprná konverzace po 10ti sekundách nenávratně mizí a prinscreenovat jde jen omezeně. Snapchat je naprosto ideální pro posílání nahotinek a ostřejší konverzaci, je- li protějšek soudný a svůj display nevyfotí jiným zařízením. Pro pubescenty se nabízí možnost přidat ke svému aktu třeba ozdobná psí ouška nebo rozkošný kočičí čumáček. Nicméně epesnost této aplikace mi nepřišla taková, že nych ji měla sama na sobě odzkoušet, tedy zprostředkovaný popis byl pro mě dostačující...
IMG_20160822_103829
Naprosto epesní v technologickém slov smyslu je spojení sexuální poptávky a GPS dat. Aplikace Tinder přišla s myšlenkou lokalizovat sexuchtivé osoby v blízkosti hledajícího a umožnit jim spojení se. K virtuálnímu spojení nedochází pouhou vzájemnou blízkostí, hledající se vzájemně musí nejprve "osrdíčkovat" a tím vydat "e-povolení" pro vzájemný virtuální kontakt.
IMG_20160822_103728
IT stránka funguje parádně, ale stále ještě nikdo nevymyslel, jak zabránit chronicky častým mystifikacím. Dle seriózních výzkumů agentury SearchPro pouze 10% fotografií odpovídá realitě a celých 5% profilů je zcela fiktivních. Vývojářskému oddělení Tinderu bych doporučila naprogramovat aplikaci Tinder PURE, kde by bylo povinné poskytnout reálnou fotografii. Tinder by se tímto stal efektivnější, protože by odpadla řada schůzek, kterou hledači opouštějí zklamaní. Pro hledání manžela Tinder asi nebude to pravé. Jsem ale optimista, dobrý sex, může být dobrým začátkem.
Jak jsem psala, jsem pozitivně naladěná a věřím, že v budoucnu spatří světlo svět aplikace, která za mě vyřeší všechny mé problémy, nejen s muži… strašně ráda si ji stáhnu, ale bube muset být grátis.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ondoň Ondoň | 25. srpna 2016 v 9:06 | Reagovat

Aplikaci na hledání manžela přece už máš i bez chytrého mobila.
Je to tvoje sestra. Ale ze starších článků nemám pocit, že by v tomto směru fungovala zcela dle tvých představ. :-D

2 denik-male-rajdy denik-male-rajdy | E-mail | Web | 25. srpna 2016 v 9:10 | Reagovat

[1]: mily Ondoni, moje sestra vstupuje do procesu hledani meho vyvoleneho s jinymi faktory a omezujicimi kriterii, takze stejne jako si nastavis na seznamce spousty podminek i sestra je ma v hlave nastavene a nedokaze se z nich vymanit... nicmene kriteria pro ni splnujici nejsou splnujici pro me... no vecny boj ;-)

3 Ondoň Ondoň | 25. srpna 2016 v 11:45 | Reagovat

Buď si jistá, že software o moc líp fungovat nebude.

4 Radka Radka | 25. srpna 2016 v 20:05 | Reagovat

Koukam, ze na sobe, jako alternativni aplikaci budu muset jeste zapracovat :) chce to vylepsit kriteria a prognozovaci metody :-)

5 denik-male-rajdy denik-male-rajdy | E-mail | Web | 26. srpna 2016 v 8:06 | Reagovat

[4]: mila ma, ja te upgraduji stale... :-)

6 Ondoň Ondoň | 26. srpna 2016 v 18:04 | Reagovat

Děvčata, to si domluvte mezi sebou.
Mám takovou zkušenost, že jak zkusím udobřit dvě ženy, nejméně jednu z nich (častěji obě) tím poštvu proti sobě.
Co ostatně jiného čekat od chlapa, že? :-)

7 Kimuv milenec Kimuv milenec | 26. srpna 2016 v 19:00 | Reagovat

ja skoncil na libimseti.cz :-D a koukam ze svet kraci dopredu milovymi kroky :-)))

8 Ajfel Ajfel | 26. srpna 2016 v 19:39 | Reagovat

"fejsáč"??? 8-O  O_O to fakt někdo říká?

Jinak na facebooku mám 100% úspěšnost. Jednou jsem takhle zkusil sestřence říct, že se mi líbí jedna její kámoška z fb a (v počátcích i s jejím přispěním) to skončilo až v seriozním vztahu. Sice to nevydrželo, ale reálná ta možnost je. Jo a i fotky byly reálné, je to už taky nějaký pátek, neexistovaly rychloaplikace na filtry, kontury a další nesmysly, a fotky se tenkrát na fb nahrávaly jen ty, které měl člověk na dititálním foťáku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama