Srpen 2016

Rande naslepo - pro mužskou populaci

30. srpna 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení

Druhá část osud předpovídající hry, věnovaná především mužským čtenářům.
 • Jdete na rande?
 • Nevíte, kdo ve skutečnosti přijde?
Použijte tuto magickou kostku!
Koho vám kostka může předpovědět?
 • Sportovkyni
 • Obézní jedinkyni
 • Mužatku
 • Ideální ženu
 • Zanedbanou ošklivku
 • Pipinu
Pro sestavení dané kostky, použiji již (pro ženskou variantu) publikovaný návod:
Co budete potřebovat k sestavení magického artefaktu:
 1. Výtisk (Obr. 1), doporučuji použít tvrdší papír (obrázek je možno rozkliknout, avšak pro fajnšmekry mohu zaslat originál v .pdf pomocí e-mailu)
 2. Pastelky (není nutné, pouze pro vytunění)
 3. Nůžky
 4. Lepidlo
Jak postupovat:
Vytiskněte (Obr. 1) formát doporučuji A4, následně můžete dané postavičky kolorovat, dle vaší fantazie. Vystřihněte daný obrázek, následuje přerušovanou linii. Ohněte všechny linie (můžete použít pravítko). Kuželovite části (mezi přerušovanou čarou a ohybem) namažte lepidlem a spojte tak, aby vznikla kostka.
Pokud jste to zvladli (viz předchozí příspěvek) přeji příjemné házení.
IMG_20160824_190057
Obrázek 1: Rozklad kostky pro tisk - pipinu doporučuji vybarvit růžově


Rajdiny IT rady

25. srpna 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení
Je to již skoro pravěk - doba dávno minulá, první vzpomínka na můj první telefon - nechytrý a bez aplikací. Používala jsem ho poměrně dlouho i přes to, že celý svět již dávno jel v chytrých telefonech. Ne však proto, že bych byla škrt, ale z nostalgie. Až kolaps tohoto jednoduchého zařízení znamenal velký twist v mém životě. Koupila jsem si totiž obří smartphone a začala se seznamovat s různými aplikacemi.
Zpočátku jsem si prošla fázemi naprostého zoufalství, protože založit si nějaké ID, připojit se wifi (tenkráte ještě sousedově) a začít něco stahovat bylo nad mé síly. Spasila mě sestra, která můj aparát domestikovala povinným minimem, a nastavila češtinu. Rok se s rokem sešel, ze mě se stal náramný "ajťák" a proto na svém blogu nabídnu uživatelské recenze několika trendy aplikací. Netřeba ani dodávat, že budu sofistikovaně hodnotit pouze ty, které jsou zadarmo.
Facebook (fejsáč) je dobrá aplikace, která se dá užívat i když je Vám nad 30. Základem zaklikat vše, co Vás baví aby Vaše "zeď"byla dostatečně personifikovaná a eliminovat pozéry, kteří pouští do světa jednu beuaty selfie zadruhou nebo opravdu debilně komentují příspěvky ostatních. Najít si přes Facebook vztah je poměrně nepravděpodobné, ale může se stát, že kamarád má má prima kamaráda, který narazí na fotku, kde vypadáte poměrne obstojně a pomocí další stažené aplikace, tentokráte "Messenger" Vás nejprve vyzve k navázání přátelství. V případě, že potvrdíte, oťukávačka může začít.
Instagram (instáč) je již pro třicátnici nepoměrně větší oříšek. Operuje se tu s termínem "sledovat" a už jen tento výraz ve mně vyvolává husí kůži. Jeden můj bývalý mne totiž také sleduje, bohužel v realitě, a tím mi jde dosti na nervy. Po mém prvním přihlášení se do Instagramu mi systém nabídnul sledovat Kim Kardashian, jejích pět sester a přeoperovaného tátu na ženu a stádo českých modelek. Selfiečkama se to tam jen hemží, tedy nebudu zkoumat jistě význačný potenciál této aplikace a svou energii budu raději soustředit do jine sféry.
Jedna má kamarádka, už manželka, avšak všemi mastmi mazaná, mi sáhodlouze popisoval výhody aplikace Snapchat. Od té doby, co se svými koloušky koketuje přes Snapchat totiž naprosto eliminovala riziko odhalení nevymazaných zpráv. Bombastičnost Snapchatu spočívá v tom, že peprná konverzace po 10ti sekundách nenávratně mizí a prinscreenovat jde jen omezeně. Snapchat je naprosto ideální pro posílání nahotinek a ostřejší konverzaci, je- li protějšek soudný a svůj display nevyfotí jiným zařízením. Pro pubescenty se nabízí možnost přidat ke svému aktu třeba ozdobná psí ouška nebo rozkošný kočičí čumáček. Nicméně epesnost této aplikace mi nepřišla taková, že nych ji měla sama na sobě odzkoušet, tedy zprostředkovaný popis byl pro mě dostačující...
IMG_20160822_103829
Naprosto epesní v technologickém slov smyslu je spojení sexuální poptávky a GPS dat. Aplikace Tinder přišla s myšlenkou lokalizovat sexuchtivé osoby v blízkosti hledajícího a umožnit jim spojení se. K virtuálnímu spojení nedochází pouhou vzájemnou blízkostí, hledající se vzájemně musí nejprve "osrdíčkovat" a tím vydat "e-povolení" pro vzájemný virtuální kontakt.
IMG_20160822_103728
IT stránka funguje parádně, ale stále ještě nikdo nevymyslel, jak zabránit chronicky častým mystifikacím. Dle seriózních výzkumů agentury SearchPro pouze 10% fotografií odpovídá realitě a celých 5% profilů je zcela fiktivních. Vývojářskému oddělení Tinderu bych doporučila naprogramovat aplikaci Tinder PURE, kde by bylo povinné poskytnout reálnou fotografii. Tinder by se tímto stal efektivnější, protože by odpadla řada schůzek, kterou hledači opouštějí zklamaní. Pro hledání manžela Tinder asi nebude to pravé. Jsem ale optimista, dobrý sex, může být dobrým začátkem.
Jak jsem psala, jsem pozitivně naladěná a věřím, že v budoucnu spatří světlo svět aplikace, která za mě vyřeší všechny mé problémy, nejen s muži… strašně ráda si ji stáhnu, ale bube muset být grátis.

A je to vážné...!

22. srpna 2016 v 8:08 | Rajda obecná
Když se dva potkají buď jiskra přeskočí anebo také ne. Může to být chvilkové hormonální pobláznění a vzplanutí, které vyhoří tak rychle jako padající hvězda anebo také ne. Pokud si jedinci rozumí může vzniknout vztah či soužití. Takovýto vztah by měl být oboustranně výhodným obchodem, kdy se oba účastníci vzájemně doplňují.
 • Kdy se však pozná, že nejde jen o společnou konzumaci volného času bez možnosti vybudování něčeho krásného?
 • Kdy se pozná, že jeden s druhým to myslí opravdu vážně?
 • Kdy se pozná, že oba jedinci chtějí společně vzhlížet k zářným zítřkům?
Proberme si tedy několik případů, kdy už je to skutečně vážné:
1. Změna statusu na Facebooku a jiných sociálních sítích
Asi nejzásadnější krok, zejména pro mladší osazenstvo. Někteří jedinci až s urputností trvají na změně statusu - tedy ze slovíčka "nezadaný" na slovíčko "zadaný" případně ještě vyšší level "zadaný s ..". v tomto případě se nejedná pouze o ženy, pár mých chlapců se mě vždy ptalo, proč jsem si nezměnila status…no asi protože mě to za prvé nepřišlo podstatné a za druhé jsem nevěděla pořádně, kde a jak nějaký status mám a za třetí… kdo by to pořád měnil. Proto jsem se rozhodla radši žádný "status" nikde neukazovat a tedy ani neměnit. Otázka statusů je velice zajímavá, mnohdy prozradí i to, co nemá být prozrazeno, ale to je na samostatný opus.
IMG_20160819_164630
2. Představení kamarádům
Pokud jste absolvovali první krok změn (tedy nejste-li v tomto směru ignorant, jako já), všichni kamarádi už jistě o vašem vztahu vědí. Avšak pouze v té virtuální rovině. V normálním fyzickém světě je čas poznat známé vašeho vyvoleného (vaši vyvolené). Já osobně mám dva dobré kamarády, kteří hodnotí mé chlapce, a jsem ráda, když uslyším jejich názor. Tedy párkrát se mi stalo, že si jeden z mých kamarádů s mým tehdejším partnerem tak kápl do noty, že jsou oni kamarádi dodnes, já tedy už většinou ne. Vynikajícím radarem na mužské samečky je i moje sestra, tedy pokud mi sama chlapce nedohodí. Pár jedinců odhadla náramně s několikaměsíčním předstihem. Tedy kamarádi pro hodnocení jsou výborní.
3. Představení rodičům
Poslední level je představení rodičům a babičkám. Poslední dobou radsi své chlapce ukrývám dostatečně dlouhou dobu, abych neukazovala každých 14 dní někoho jiného. Přeci jen i rodiče potřebují mít pocit, že je jejich dcera po citové stránce uspokojena.
A co říci závěrem? Pokud oba jedinci prošli těmito body úspěšně, dá se říct, že mohou začít plánovat i něco víc, než společné soulože.

Rande naslepo

18. srpna 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Hry
Malá zábavná hra v podobě hrací kostky.
 • Jdete na rande?
 • Nevíte, kdo ve skutečnosti přijde?
Použijte tuto magickou kostku!
Co budete potřebovat k sestavení magického artefaktu:
 1. Výtisk (Obr. 1), doporučuji použít tvrdší papír (obrázek je možno rozkliknout, avšak pro fajnšmekry mohu zaslat originál v .pdf pomocí e-mailu)
 2. Pastelky (není nutné, pouze pro vytunění)
 3. Nůžky
 4. Lepidlo
Jak postupovat:
Vytiskněte (Obr. 1) formát doporučuji A4, následně můžete dané postavičky kolorovat, dle vaší fantazie. Vystřihněte daný obrázek, následuje přerušovanou linii. Ohněte všechny linie (můžete použít pravítko). Kuželovite části (mezi přerušovanou čarou a ohybem) namažte lepidlem a spojte tak, aby vznikla kostka.
Pokud jste to zvládli (viz níže publikovaný obrázek výsledku mého skládání a lepení) přeji příjemné házení.

IMG_20160812_170159
Obrázek 1: Hrací kostka - muži


Věk je jenom číslo...?¿

15. srpna 2016 v 8:08 | Rajda obecná
V dnešním pojednání se hodlám zaměřit na vztahy, kde jeden z partnerů je výrazně starší než ten druhý. Za velký věkový rozdíl považuji 20 let a více. Za extrém už považuji diferenci více jak třicetiletou. Expertně zhodnotím případ, kdy je starší muž než žena i opačnou situaci. Vím, že život může přinést mnoho překvapení, proto amorovy zásahy zásadně nesoudím. V analytickém rozboru se záměrně vyhnu obecným klišé a zhodnotím situaci z alternativních perspektiv.
Vzplane li muž v letech k mladičké pěnici, která je navíc ještě pohledná, je za těžkého frajera. Každá sranda ale něco stojí. Často okolo sebe vídám nenucené svěží padesátníky v extra trendy ohozu vedoucí si za ruku! mladou samičku. Trička s obrázky a kecky však patří výsostně na kluky. Znám jednoho takového borce (42), který se po třech letech rozešel s dvacítkou, přičemž uvedl například tyto důvody:
 • nevůle nonstop zatahovat břicho
 • nechuť souložit častěji než dvakrát do týdne
 • nechuť být široko daleko nejstarší na party
 • katastrofální nepochopení sociálních sítí
 • naprostá averze k jůtůberství
Žena jdoucí ruku v ruce s kolouškem je společností vnímána ještě více kontroverzně. Více či méně tento typ vztahu potká podobný osud. Musím uznat, že pěstěné ženy, často označovány jako "cougars" mají mé sympatie, jsou přirozeně sebevědomé a tím i sexy.
IMG_20160810_142805
Diplomové práce se vždy skládají z teoretické části na níž plynule navazuje část aplikační. Nejinak učiním i já. Jelikož jsem však fanynka pevných pozadí a ztepilé muskulatury, sáhnu po zkušenosti mé kamarádky. Ta uzavřela výhodný výměnný obchod s postarším byznysmenem.
IMG_20160810_134911
Vztah popisovala jako navýsost složitou misi požadující systematičnost a disciplínu. Na šedesátníka v obleku se dá koukat, ale v nekližé se jí stále objevovala asociace jejího otce sedícího v ponožkách a tílku u televize. Bylo třeba si osvojit konverzační techniky, které ji u opulentních večeří stejně nepomohly, protože partnerky spolustolujících ji chtěli už jen z principu sežrat zaživa (v tom negativním smyslu) a jejich muži naopak ve smyslu pozitivním. Navíc tu byly děti, dokonce starší než jejich potenciální macecha a ty ji jako autoritu věru nebraly. Kopačky nakonec dostala, protože taťkovi v opilosti přefikla nejstaršího syna.
S Ladou to ale nakonec dopadlo dobře, potkala sexy hasiče Patrika, který sice nevlastnil vůbec nic, ale se svou stříkačkou to náramně uměl a fusekle ke sportovním botám nosil pouze pod kotník.


Jeden studentský...

11. srpna 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Vtipy

Dnešní malý vtípek, je spíš povzbuzením pro všechny studenty. Takže budoucí elito národa, nevzdávejte svá studia.

Co se nikdy neříká...

8. srpna 2016 v 8:08 | Rajda obecná
Myslím, že každý člověk, který se pohybuje v určité společnosti lidí, musí dodržovat společenská pravidla, ať ta sepsaná či jen orálně tradovaná. Takovým guru etikety ze začátku minulého století byl například Guth Jarkovský, který pěkně sesumíroval, co se sluší a nesluší v té a které situaci. Pojďme se dnes, v dnešním malém pojednání zaměřit na to, co nesmí být nikdy vyřčeno ze strany mužského či ženského pohlaví směrem k tomu druhému. A to ani v případě, že je to pravda pravdoucí.
I. Muž nikdy ženě nesmí říct, že jí to nesluší
Je to známý fakt, ale pro mužské čtenáře, kteří jsou často prostořecí je nutné ho opakovat stále dokola. Ženy jsou povahy citlivější, než muži a není nutné jim srážet sebevědomí takovými nepěknými větičkami. Každý by měl vědět, že co je hezké pro jednoho, nemusí být hezké pro druhého a velmi záleží na úhlu pohledu. Ano, jsou dny kdy žena vypadá lépe a dny, kdy hůře. Někdy ji to dokonce nesluší. Některé to o sobě ví a těm to není nutné opakovat a ty, které to neví svým tvrzením "dnes vypadáš odporně" stejně nepřesvědčíte.
IMG_20160804_172632
II. Nikdy se neříká, že soulož byla špatná
Jak už v mých opusech bylo zmíněno, nikdy se neříká, že soulož se nepovedla. Každý den přeci nemusí být posvícení a stejně jak kolísají výkony sportovců i úroveň kvality soulože může být různá, problém je když je špatná stále. Ale i přes to soulož by měla být aktem dobrovolným, tedy nikdo nás nenutí špatnou soulož opakovat (pokud za tím není ještě nějaký jiný faktor). A proto, nač shazovat toho druhého, vždyť tento akt vzniká činností a synergií dvou jedinců, tedy oba jedinci mají vliv na výsledek. A pokud byl špatný, pak si to opět jak jeden, tak druhý uvědomují a začnou na tom pracovat (trénink) nebo se s tím vyrovnají. A milý čtenáři, pokud vás čas s tím druhým jakkoli nebaví, tak to nedělejte, najděte si lepšího souložníka - u kterého záhy zjistíte, že je to dle stejného mustru.
III. Nikdy nesmí být vyřčeno "nikdy jsem tě neměl/a rád/a"
Poslední zde zmíněný příklad se opět týká vztahů, nejde o prostou větu mezi kolegyněmi v práci. Jde většinou o post rozchodovou větu, kterou říkají pouze slaboši, kteří prostě musí vždy píchnout do vosího hnízda s úmyslem tomu druhému ublížit. A i kdyby to snad byla pravda, pak ten, kdo tuto větu vyslovil má problém, protože ze své zkušenosti vím, že to nejcennější co v životě máme je čas. A čas, byť jen milisekunda, strávená s tím koho jste nikdy neměl rád je pro mě zbytečná.
IMG_20160804_172548
Malá rada na závěr. Pánové, probudíte-li se jednoho dne vedle nevábně vyhlížející ženy s níž soulož nebyla dobrá a vy jste ji nikdy neměl rád, nemusíte ji opakovat jak ji to sluší, že lepší styk jste nezažili a že ji milujete. Lepší než ji ranit až do morků kostí, některou větou z tohoto malého opusu, je ... neříkat vůbec nic.

Autorská poznámka: všimněte si dnes zejména zvláště epesního data a času publikace článku.

Souboj gurmánů

4. srpna 2016 v 8:08 | Rajda obecná
Většina smrtelníků se snaží jít s proudem, podléhá módním trendům. Samozřejmě módou se nerozumí pouze oblékání či hudba, ale i životní styl. V současné době je velice trendy zdravá výživa. Ano, i já jsem došla k závěru, že za dobré jídlo, je dobré si připlatit. Ale není pravdou, že čím dražší potravina, tím zdravější, někde si připlatíte pouze za obal, značku či magické slovíčko. Trendům v tomto směru nepodléhám - bio, fresh a jiné jsou sice v kurzu, ale v tomto ohledu jsem velice skeptická. Taková dobrá biopomazánka, která má roční dobu spotřeby asi nebude zcela tak zdravá, jak se tváří. Nicméně s gastronomickým trendem této doby, jsem se setkala i mezi tokajícími samci.
Byla jsem velmi překvapena, jak se mnozí chlapci vyžívají v popisu toho, co ten den zkonzumovali. Mnohokrát jsem dostala detailní popis stravy s fotodokumentací. Tedy na fotce talíř, hrníček…na talíři jídlo, samozřejmě nechyběl popisek "dnešní zdravá snídaně" někteří ještě detailně popsali zmiňovaný obrázek… Nikdy nevím, co na to říct…třeba já měla svíčkovou se 6, byla dobrá…nebo dobrou chuť…to je takové univerzální. Nenadchne - neurazí, ale co má člověk psát. Navíc, k čemu je mi fotka talíře, když se na ní za pár týdnů podívám, řekne mi něco? Neřekne, pouze zabírá místo v telefonu. Proto dnes již předem chlapcům říkám a varuji je ať mi "nespamují" telefon svými pokrmy.
Někteří muži se však považují, díky dodržování zdravé stravy za jedinečné. Často jsem byla překvapena, čím se živí. Obsah zprávy byl například:
"dneska jsem si dal vynikající bio hummus s avokádovým bio pyré posypaný chia semínky, k tomu bruschettu posypanou hrubozrnnou mořskou solí a mangovo-matový fresh"
IMG_20160731_212452
Je otázkou, zda daný jedinec nesnědl "smažák s hranolkama" a tento popis je pouze postoj. Která žena by odolala krasavci upřednostňujícímu zdravou stravu…
Nicméně nemějme lidem za zlé, že se ve virtuálním světě často dělají "lepšími" než jsou. Horší případ je pokud si svou masku "jím zdravě" zachovají i během vzájemného živého setkání. Ona by si nejradši dala campari a "hambáč" a on kvasnicové pivo a pořádný "flák" masa. Ale protože se předtím otupili vzájemnou gastronomickou lží. Ona si objedná jemně perlivou vodu. On kus salátu a bude zapíjet svou tresku bez chuti na páře okurkovou limonádou. Oba trpí…
hambacapivo
A co z tohoto opusu vyplývá? Je dobré jíst zdravě. Ale proč dělat něco jenom kvůli tomu, že je to "něco" v kurzu a proč metamorfovat sebe za "něco", co nejsme. Nestyďme například za to, že máme rádi bůček nebo svíčkovou a to co je a jak chutná bio-hummus, opravdu netušíme.

Jak se k sobě hodíme...?

1. srpna 2016 v 8:08 | Rajda obecná
Díl I. - matematický model
Vždy jsem měla ráda čísla, čísla jsou věc uchopitelná a pochopitelná, ale skutečně jde pomocí numerologických operací zjistit zda ten či onen patří k té či oné? Je opravdu něco na přitažlivosti dvou jedinců takové, že se dá sumarizovat či exaktně dokázat? Opravdu popravdě je číslo vycházející z pofidérních operací vypovídající o osudu lidí?
Jsou ženy, které tomu věří a pomocí nejrůznějších matematických výpočtů, užitím jmen či dat narození, propočítávají procento/ číslo souladu.
Uveďme si pregnantní ilustraci:
Tedy jistý Pepíček Novák rozvíjí vztah s Alenkou Mutzenbacherovou, Alenka je však ženou činu, proto vzájemnou shodu s Pepíčkem matematicky prověří.
a) Použijeme-li kalkulaci, kdy každé písmeno abecedy má zástupce ve světě čísel, pak touto jednoduchou transformací dostaneme číslo pro každého z partnerů. Pak můžeme usuzovat, jak spolu čísla korelují, tedy, jsou obě sudá/ lichá. Čísla můžeme i sečíst a co nám vznikne podrobit spekulacím.
IMG_20160728_074122
b) Použijeme-li jinou kalkulaci, kdy každé písmeno ve jméně je zastoupeno počtem opakování, nastane zcela jiná situace. Výsledná hodnota se může udávat v procentech. Nicméně čísla jsou čísla a díky jednoduchým a známým operacím s nimi, si Alenka může výsledek upravit k obrazu svému.
IMG_20160727_191742
Fázi, zda se Alenka k sobě s Pepíčkem hodí, nebudu rozpitvávat. Protože jak bylo zmíněno výše, čísla jsou velmi variabilní. A pokud by náhodou daný výsledek nebyl dle přání Alenky, je velice nepravděpodobné, že by to s Pepíčkem ani nezkusila. Je však jasné pokud výsledek Alenčina bádání vyjde dle jejích nejtajnějších přání "model - princ na bílem koni" bude k tomu přikládat až nestandardně vysokou důležitost. Ale pokud by nevyšla kalkulace s Pepíčkem, může Alenka použít jméno Josef a jiné obměny.
Z tohoto prostého opusu vyplývá, že kalkulace je dobrá, Alenka si procvičí alespoň matematiku, ale s nejvyšší pravděpodobností Vám nepoví, zda se k sobě dva jedinci skutečně hodí.