Červenec 2016

Malý nepříliš vtipný vtip

28. července 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Vtipy
Následující kreslený vtip, je trochu drsnější, nicméně po poradě se svými poradními orgány jsem rozhodla jej publikovat.
Autorská poznámka: Pavouky nemám ráda
IMG_20160725_104516


Jak se léčí zlomené duše

25. července 2016 v 8:08 | Rajda obecná
To, zda člověk má a nemá duši je otázkou, používám tento pojem pouze jako ilustrativní. Z hodin biologie vím, že například ryby duši mají, plynový měchýř, který je nadnáší a lidově se tomuto "orgánu" říká duše. Nicméně dnes se zaměřím na ty lidské. Co udělat pokud jste zklamáni a cítíte se všemi opuštěni?
Níže naleznete několik rad a také příkladů, které lidstvo aplikuje v těchto ponurých obdobích jejich životů.
 1. Smutek zahnat jídlem
Mnoho děvčat si léčí svá zlomená srdce nad kyblíky zmrzlin - známe z mnoha amerických filmů. Je to sice dobré, nervy se obalí, ale pokud tento stav trvá dlouho, obalí se celá truchlící osoba, následná šance potkat další osobu, která by zahojila dané splíny, se snižuje.
IMG_20160720_200624
 1. Zahnat smutek alkoholem
Chvilkově dobré, dlouhodobě neudržitelné. Ale 1-2 panáky na zahnání žalu jsou dobré.
IMG_20160720_200834
 1. Brečet a brečet
Říká se, že smích život prodlužuje, poučku o brečení na toto téma neznám, nicméně pokud brek trvá dlouho, je jasné, že žena začne vypadat nevábně a její šance na poli ulovení potencionálních partnerů se snižuje.
 1. Budovat a provádět jiné domácí úpravy
Tento druh léčby doporučuji, nejen že váš mozek začne myslet na zcela jiné věci, ale budete mít doma pořádek a ještě zútulněno, výborná aktivita je například malování místností.
 1. Vyřadit věci ze šatníku
Udělat si pořádek mezi hadříky, je krok, který každou ženu zabaví. Problém může být propadnutí depresím, protože máte k určitým kouskům oblečení vztah (ač vám nenošeny leží už 5 let ve skříni).
 1. Pomstít se
Pokud vám někdo ublížil, chtěli byste se pomstít. Mám spousty známých, které svým bývalým protějškům poškrábali auta a dopustili se mnoha mstivých a ničemných akcí. Jak se říká pomsta je sladká a já se také mstím - došla jsem s léty k závěru, že nejhonosnější formou pomsty je odpuštění. Proto je mou mstou nemstít se.
 1. Souložit
Je dobré nalézt si převozníka, tedy v duchu Rajdy, nicméně počítejte s tím, že z toho láska pravděpodobně nikdy nebude. Je to většinou samec, který vytěsní z vašich hlav předešlého. Je to dobrý nápad, ale v posledních měsících mě randění nijak neuspokojuje, jsem proste přívalem lidských duší zahlcena.
 1. Sportovat
Sport je dobrý nejen, že si zpevníte vaše tělesné křivky, ale je tu jistá šance, že během sportovních výkonů potkáte pěkného samečka.
 1. Začíst psát blog
A pokud jste si nic z výše sepsaných aktivit nevybrali, můžete začít psát blog.

Jak mi sestra chtěla pomoci

19. července 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení
Někde se stala chyba, žena lehce přes 30 je sama. Jsem to já, a jak jsem psala, jsem bohužel věčným hledačem. A když jsem myslela, že je to TO pravé, byla jsem vyvedena z omylu. Problém je v tom, že už mě hledání nebaví a jsem natolik demotivována, že se pomalu smiřuji s životem jeptišky.
IMG_20160715_211134
Má sestra je milým člověkem, který mě má rád. A protože nechce, abych skončila sama a zapomenuta rozhodla se jednoho dne pomoci. Myslí to dobře. Svolila jsem tedy a poskytla ji dvě zcela běžné fotografie mého já. A začal boj, nebo spíš hon na Rajdu. Sestra sepsala pěkný text a vystavila spolu s fotografiemi na seznamku. Byla jsem překvapena kolik lidí tento akt zmobilizoval. Za týden mi přišlo cca 210 odpovědí, vzkazů nespočet. Zprvu jsem se těšila, nicméně po "rozkliknutí" jsem došla k názoru, že mnozí muži nemají vůbec soudnost. Posuďte sami:
Muž, 55 nabízí vztah, má sina a rád chodí na vílety…fotka byla stejná jako hrubky, tipla bych tohoto muže na traktor... a to nemám nic proti traktoristům...
Pár pánů chtělo koupit moje kalhotky, ty jsem úplně vyřadila.
IMG_20160715_213134
Hodně pánů mělo touhu mít mě za milenku, je pěkné, že to hned napsali, alespoň byli vyřazeni ihned
Odmítla jsem se kupou inzerátů hrabat a chtěla vše ignorovat. Moje milovaná sestra se rozhodla udělat mi PR, tedy vybrala muže za mě. Řekla jsem, že s tím nechci mít nic společného. Sestra si, teda mi, vybrala asi 10 kandidátů, jimž zaslala pro tento účel vytvořený mail. Dále pak prvnímu chlapci poskytla i moje telefonní číslo. Byla jsem velmi naštvaná, chlapec volal, hovor jsem nepřijala a napsala mu omluvnou sms s tím, že to byl nejapný pokus mé sestry mě seznámit, myslela jsem, že chlapec pochopí, nepochopil. Chtěl tedy seznámit s mou sestrou. Omluvné odmítnutí nepomohlo. Psal nejprve na viber, tam byl bloknut, posléze na whatsapp tam byl také bloknut.
Další, který se mé sestře velmi líbil, byl jakýsi pan doktor. Odepsal sice hezky a sestra by ho prý "brala", ale já opravdu ne a navíc nesnáším, když se vám samec podepíše do tokajícího mailu se všemi svými tituly. Já opravdu nestála o "vychloubací" životopis.

Rozhodla jsem se tuto akci zrušit úplně, sestra namítala, že chlapci nejsou spatní a že mým problémem je přílišná náročnost na vzhled. Asi je to pravda, ale tak to prostě je a jinak to nebude, nemohu si v některých věcech prostě pomoci. Zanedlouho po té mi začali chodit spíš odporné vzkazy typu - baví tě z lidí si dělat srandu, že neodpovídáš a podobně, nebo vzkazy moralizující tedy, jak to že neodpovídáš všem. Prostě neodpovídám a neodpověděla jsem ani těm, kteří se na to ptali.
A jsme tu opět u závěru, možná že jsem díky množství nabídek přehlédla toho pravého, možná, že mi psal muž, který měl být mým osudem. Opět nastala ta chvíle, kdy si musím povzdechnout, opět ta kvantita zvítězila nad kvalitou. V hloubi duše však doufám, že pokud jsou si lidé souzeni pak se setkají přes všechny nástrahy osudu.

Jak muži maskují své "škrtství"

14. července 2016 v 11:11 | Rajda obecná
Jak už jsem několikrát zmínila, jsem do jisté míry šetřivým člověkem, nicméně šetřím většinou na sobě a ostatním bych koupila, co jim na očích vidím (pokud je mám ráda) a poslední dobou se moje malá charakterní vada zlepšuje. Avšak za svůj život jsem potkala pár chlapců, jejichž charakterní vada tedy škrtsví ,byla zaměřena především na jejich okolí. Tito jedinci svůj nešvar však uměli výborně zamaskovat. Uveďme si tedy pár příkladů:

1 . Maskování romantikou

Každá žena je alespoň ve skrytu duše romantička a i když si někdy hrajeme na drsné a ostřílené holky toužíme po květinách a hezkých slovech. Proto muže, kteří by si pro korunu nechali vrtat koleno, dlouho neodhalíme a vlastně i obdivujeme. Když nám muž natrhá luční kvítí je to nádhera, je to spontánnost.
a) Romantický krok
Jeden z mých kamarádů trpí syndromem šetřílka a pravidelně dával svým dívkám před Vánoci a jinými svátky (ke kterým je třeba něco koupit) kopačky, jednou se však zamiloval, Vánoce se blížily a jeho škrtská stránka se však vzpouzela. Co s tím? Vymyslel bravurní plán, vyzval milé děvče k Máchovu jezeru a tam zapálil svíci a prskavku, něžně ji políbil a vytáhl řízek od maminky. Jeho milá dívka byla z tohoto kroku tak uchvácena, že spolu vydrželi ještě dalších 7 měsíců. Nicméně pak přišly její narozeniny a chlapec, který vytáhl eso z rukávu již o Vánocích, nebyl s to vymyslet další úžasný krok, dělal tedy, že na její narozeniny zapomněl. Což dívka prostě psychicky neustála.
IMG_20160714_104558

b) Rukodělná výroba
Když jsem byla malá, tatínek s maminkou vždy milovali moje ručně vyráběná přání a obrázky. Ale pokud zralá dívka dostává pouze, jedině a neustale malovaná přáníčka od svého chlapce, je to trochu faux pas.
IMG_20160714_134723
2. Dávání darovaného
Znáte to, pokud babička dostane bonboniéru, většinou ji pošle dál, někdy se tedy můžete setkat s vámi darovaným darem. Nicméně je ubohé, pokud vás chlapec obdarovává těmito dary, dále mohu doplnit různé reklamní předměty. Tímto nešvarem trpí zejména muži pracující, jako obchodní zástupci, ti mají totiž k různým suvenýrům nejblíže.

3. Opovrhování konzumem

Posledním zde zmíněným mužem je takový, který se tváří že je tak "free", že ho konzumní svět nezajímá. Vánoce? Ty přece slaví každý, nejsem ovce, abych šel s proudem. Je pravdou, že já nemám ráda vánoční shony, ale kde je psáno, že člověk musí týden před Vánoci vařit, uklízet a skoupit celý krám?

Tímto opusem jsem chtěla říct, že není nutné utrácet za vše, ale pokud máte někoho rád, udělá radost i vám, pokud do něj něco málo dle svých možností investujete. A pokud jste škrt, pak to radši přiznejte, než abyste dělali, že jste zapomněli.

Dobré rady kamarádek

7. července 2016 v 8:08 | Rajda obecná
To že píši převážně o samečcích, neznamená, že nevnímám něžnější pohlaví. Abych toto své tvrzení potvrdila, věnuji dnešní opus holčičímu kamarádství.
Dívčí přátelství mají svou dynamiku a nepsaná pravidla. Všichni víme, že mezi ženským pohlavím existuje jistá dávka nevraživosti. V případě dnešního příspěvku opět nečerpám pouze ze svých zážitků, využívám znalosti a poznatky nasorbované dlouholetými zkušenostmi nejen mnou, ale i mého okolí. Níže budou analyticky popisovány pouze okrajové situace a stavy, které nejsou typické pro "dokonalé" přátelství mezi ženami.
1) Pravidla přátelství
Jedním z nich je například potvrzený fakt o vzhledovém složení kamarádské tlupy. Tedy potkat bandu nádherných holek, kamarádek, na výletě je téměř nemožné. Tedy pokud nesledujete nějaký hollywoodský trhák, nabitý sexy těly od prvních sekund až po závěrečné titulky. Pokud se vrátím do normálních lidských životů, pak spolu většinou kamarádí děvy velmi vzhledově odlišné, kdy královnou bývá ta nejhezčí z nich. Tato žena většinou žije z pochlebování kamarádek a obdivu okolí. Avšak i méně obdařené členky kamarádské skupiny ze vzájemného vztahu těží, například v případě zisku chlapců, kteří nejsou pro jejich velitelku dost dobří. Tedy tento nerovnocenný přátelský vztah je zcela normální a prospěšný všem zúčastněným. Otázkou je však, zda je to pravé přátelství, nebo pouze oboustranná slabost.
IMG_20160706_230533
2) To, co se říká, nemusí být pravdou
Já sama se nepovažuji za člověka dokonalého, mám spousty chyb, avšak jednu z vlastností, kterou zcela jistě nedisponuji a upřímně nesnáším, je lež. Lež úlisná a alibistická (rozlišuji od lží malých a milosrdných, které jsou někdy třeba). Nicméně holčičí přátelství provází řada lží, pár z nich zde zmíním:
a) Malé lži
 • Nákupy s kamarádkami
 • Hodnocení vzhledu
Zde doplním pouze to - většina žen je soutěživých, krásné ženy především, to aby druhá nebyla hezčí než ta první (případně opačně) lze jednoduše docílit pochvalou odporného outfitu či nesedícího makeupu.
IMG_20160706_225310
b) Veliké lži
 • Negování nevěry, zde záměrně vynechavám milosrdnou lež, kdy kamarádka ví, že je vám partner je nevěrný, ale z ucty a možná i soucitu ke své milované kamarádce, záměrně daný fakt tají. Patří sem takový případ, kdy vaše údajná kamarádka, je původcem nevěry, tedy svorně po souloži s vašim milým tvrdí "nemyslím si, že by ti byl nevěrný" a vaše tvrzení o naušnici a cizím spodním prádle v posteli vašeho milého mistrně zahraje do outu slovy jako "uklizečka, sestra, nebo maminka"…
 • Záměrně blbé rady s cílem škodit - zde si jako příklad můžeme uvést dárek v podobě výborného krému na vrásky s přídavkem složky o které ví, že jste na ni 100 % alergická, tedy pravděpodobně se namažete a otečete. Dále pak jsou velmi zákeřná doporučení příšerného účesu, at již 2 mm ježka, trvalé nebo výrazných nikomuneslušejících barev.
Tímto opusem jsem chtěla říct, máte-li dobré kamarády važte si jich a nezapomínejte nikdy, že lepší než kvantita je kvalita, protože je rozdíl mezi známými a opravdovými přáteli.
Autorská poznámka: všem svým pravým přátelům tímto děkuji