Květen 2016

Seznamkové seznámení - díl VI. KONVERZACE

6. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení
Už jsme si pročetli inzeráty, skoukli fotografie a byli naťuknuti prvním oslovením. Nyní zabředneme do prvních konverzačních řádků, stále až na výjimky sexu-prosté téma. Pozornému čtenáři jistě neušlo, že jsme předchozími kroky zúžili celkem velké množství potenciálních nápadníků na pouhopouhých 15 kusů. Konverzaci s těmito individui zahájíme pravděpodobně výměnou čísla, protože psát si před seznamku dlouhodoběji je divné. Výměna čísla je dosti intimní záležitost, protože díky všemocnému googlu se dá jen díky pár číslicím, zjistit hodně. Ale proč bychom něco ze svého soukromí neobětovali kvůli nalezení pravé lásky?
Tedy nejprve načteme kontakt a prověříme znovu fotografii. Pokud je vše jak má být, zahajujeme už téměř plnohodnotnou konverzaci. Níže naleznete několik bodů, které jsou nutné k prověření samečků, dotazy se mohou duplikovat (tedy nevadí, že již opačné pohlaví dané informace poskytlo v "lákacím" inzerátu):

Zkouška spojení
Můžeme "vtipně" použít - "Zkouška spojení", nebo prosté "Ahoj"
Varování: pozor, po jednoduchém zahájení, vyčkejte odpovědi, nezahlcujte protějšek množstvím vzkazů, může to odradit.

Důležité údaje
Zde si opět zopakujte pro jistotu výšku, váhu, zaměstnání, vzdělání. Abyste nevypadali, že se probíráte stovkami nápadníků - máte zájem přece o jediný objekt, se kterým právě v dané chvíli konverzujete, je dobré vyhledat a přečíst si předchozí inzerát. Důležité je zakomponovat požadované dotazy do otázek.
Tedy například pokud protějšek v inzerátu uvádí, že je IT, je vhodné se ho zeptat, co konkrétního v práci dělá, za co je zodpovědný. Dále pak můžete zjistit nepřímo, jak je na tom daná osoba finančně.
Varování: Každý má tendenci své schopnosti nadsazovat a přeceňovat:
Pokud někdo uvádí, že je operátor logistiky, pravděpodobně bude obsluhovat vysokozdvižný vozík ( tzv. ještěrku) pokud jiný uvádí, že je manažer prodeje, buď bude prodavačem, nebo obchodním zástupcem
Pokud muž uvádí, že měří 180 cm, je pravděpodobné, že bude měřit pouze 178 cm (nad 185 cm si většinou muži nepřidávají)
V případě váhy, zažíváme opačný efekt, tedy zázračné hubnutí po internetu, tento nešvar mají v oblibě zejména ženy - tedy pokud se zeptáte na váhu (není-li ženino tělo ideální), neodpoví (je to dle nich neslušné), nebo odpoví s tím, že si uberou 3-5 kil, pokud udá pravou váhu, která zcela nekoreluje s ideálním BMI, v rychlosti pak přidají vysvětlující sdělení, že mají těžké kosti, či něco podobného. Ano, takový těžký třmínek nebo kovadlinka mohou na váze přidat svému nositeli až několik stovek mikrogramů.
Tedy berte informace vám podané s rezervou.

Po upřesnění stavu věcí nastává čas na samotnou více či méně plodnou konverzaci. Nicméně to vydá na celou kapitolku samotnou.

Autorská poznámka: sobotní příspěvek ve formě antistresové omalovánky (na přání věrné čtenářky) v podobě ryby, je přidán - sobotní falický čas je 12:12, má-li někdo z věrných zájem do 18:18 přijímám tipy ;-), protože ryba je variantou pro mládež, preferuji pikantnější navrhy.

Autorská poznámka číslo 2: internet, vyzýván v předchozím opusu Óda na wi-fi, již nese své první plody, vytvořila jsem svou první anketu, kterou naleznete pod článkem (u komentářů), nicméně zapomněla jsem uvést jednu z možností odpovědi - "Rajda je bezpohlavní tvor" a z toho, že tato odpověď byla zcela vypuštěna vyplývá, že Rajda nějaké pohlaví zcela jistě má.

Rajdin astralní um X.

5. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Horoskopy
Bonusový příspěvek

Dnes po delší odmlce přidávám v pořadí desátý příspěvek, který odhaluje mé epesní věštecké schopnosti. Je věnován především střelcům, prosím tedy zrozence v období 23.11.- 21.12. , aby dbali dobře mířené rady Rajdy.

HOROSKOP 2016 STŘELEC

Autorská poznámka: V případě, že dojde k úrazu, doporučuji přečíst léčebný manuál publikovaný v březnu "Sexuální úrazy".

Seznamkové seznámení - díl V. OSLOVENÍ

4. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení
V minulých opusech jsme prošli vyřazováním, bez jakéhokoli kontaktu. Dnes si probereme první oslovení během seznamovacího procesu.
I tentokrát budu brát tento proces, ze zcela ženského pohledu. A protože my ženy jsme rády dobývány, nebudeme samy samce oslovovat, necháme se lovit drsnějším pohlavím. Každý chce být originální, což téměř nelze, málokterý v prvních řádcích je. Ale abych se samců zastala, je velice těžké neznámého člověka trefně oslovit a ještě navíc zapůsobit. Avšak pro inspiraci na tento článek jsem sáhla do starých análů, ke skutečným textům, skutečných nápadníků. Podívejme se tedy na to, jak samci chtěli Rajdu (jako oslovení budu níže používat zkratku pro ženské pohlaví XX) oslnit. Málo z nich však toho dosáhlo. Opět, stejně jako v dílech předchozích budu kategorizovat:
1. Nemastné - neslané
"Ahoj XX, nechtěla by ses lépe poznat? XY" (v různých modifikacích)
Četnost: 43 kusů, nejčastější
Zde jsem učinila krok zpět a pečlivě prostudovala fotografii, muži jsem odepsala pouze v případě, že mě oslnil vizuálně.
Úspěšnost rozvoje konverzace: cca 11,5 %

"Ahoj, jak se máš."
"Ahoj, přeji pěkný sluncem zalitý/ propršený/ zasněžený atd. den. "
Četnost: 15 kusů
Zde, pokud není na fotce vyložený nadsamec, většinou neodepisuji. A to z jednoduchého důvodu, pokud si muž nedá práci ani s tím, aby vás oslovil vlastním jménem, ani mě nestojí za odpověď.
Úspěšnost rozvoje konverzace: cca 6,7 %

2. Lichotící
"Ahoj krásná XX, tvé oči mě uhranuly."
"Ahoj XX, krásnější ženu jsem neviděl, musel jsem Ti napsat. XY"
"Ahoj XX, jsi skutečná, když jsem tě uviděl, srdce se mi zastavilo."
Četnost: 27 kusů, velmi časté
Všechna tři výše zmíněná oslovení, mohou být opět zaslána v trochu jiném znění. Nicméně účel u všech je jasný, ženu namlsat a dát jí pocit, že je vynímečná a dokonalá. A vůbec nevadí, že stejný vzkaz rozeslal 20 dalším. Nemějme jim to za zlé, čím více dam samec osloví, tím větší je pravděpodobnost, že se alespoň nějaká chytne. I zde hraje roli mužův vzhled, tedy pokud nám bude lichotit muž nelichotivého vzhledu, lichotky prostě ignorujeme. Nicméně zde musím poznamenat, že jsme stvoření ješitná, a i když víme, že zcela jistě nejsme nejkrásnější osobou na planetě Zemi a v hlubokém vesmíru, rády to posloucháme, takže pravděpodobnost odpovědi těmto mužům je relativně vysoká.
Úspěšnost rozvoje konverzace: cca 22,3 %

3. Vtipálci
"Ahoj XX, vypadáš sympaticky, zkusíme zvýšit kvalitu tvého života působením mého já?"
"Ahoj XX, musím se zhostit první zprávy, která je vlastně nejtěžší, ale já mám rád výzvy, takže …"
"Ahoj XX, vypadáš jako matka mých budoucích dětí, nechceš to probrat?"
Četnost: 22 kusů, poměrně časté
Opět musím říct, že stejně jako předchozí zprávy nejsou ani tyto napsány (téměř výlučně) přímo pro dívku samotnou. Většinou jde o použití klávesových zkratek ctrl+c a ctrl+v a nemusím říkat ani to, že při prvním obdržení tohoto typu vzkazu jsem se zasmála a řekla si muž je originální, nicméně při obdržení 20 jsem udělala ctrl+alt+delete.
Úspěšnost rozvoje konverzace: cca 13,6 %

A rada pro mužské, vlastně i ženské, čtenáře: důležitost inzerované fotky stále hraje hlavní roli, ale i první oslovení je velmi důležité. A aby byla možnost feedbacku vyšší, oslovte alespoň loveného jménem (správným*).
*) Zejména pro muže: jméno není kotě, krásko, princezno aj.

Rajdin svět - bonusový příspěvek

3. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Antistresové omalovánky
Teprve nedávno jsem objevila kouzlo psaní článků na "téma týdne" zadáváné blogerskou vrchností. Musím říct, že dnešní mě nadchlo, vždyť jaký je svět kolem Rajdy? Vyselektujeme-li vše špatné, nudné a nepříjemné a nasadíme růžové brýle, je nádherný. A těch rozličností na jež narážíme, co kus, to originál, kolik tvarů, tolik chutí... A protože bonusový příspěvek má být krátký a úderný, spíš než mé bezduché psaní, doplní obraz světa kolem nás (konkrétně Rajdy), mé malé výtvarné veledílo:
Autorská poznámka: obrázek je záměrně nekolorován, tedy hlavně proto, že stejně jako jeden z předchozích "bonusáčků" může být použit, jako antistresová omalovánka, zejména ženy by mohla zaujmout.


Seznamkové seznámení - díl IV. inzerát

2. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení
Profilové fotky už mnohé jedince vyřadily z boje anebo naopak někomu velmi pomohly. A pokud opomineme klasické klikací servery, kde rozhoduje pouze a jedině fotka, na řadu přichází text inzerátu, který by měl jednak v pár větách o saměčkovi vypovědět to nejlepší a seznámit nás, co on sám nabízí. Jak bylo zmíněno výše, seznamovacích serverů je mnoho a každý má svá specifika. Abychom nelovili zcela ve vodách okrajových, zadejme si tedy laboratorní podmínky seznamování, tedy reprezentativní ženský vzorek. Žena kolem 30 let, hledá vážné seznámení (tedy sex není prioritou a musím, se omluvit, všem pravidelným čtenářům, pár následujících dílů budou díky tématu, suxuprostých), nemá zcela zvláštní požadavky (tedy není zcela ultravyhraněný typ). Pojďme se teď v rychlosti podívat, se kterými typy textů se tato žena setká. Zde musím vyzdvihnout funkci své nově instalované wi-fi, která mi při inspiraci pro dnešní článek velmi pomohla (viz bunusový příspěvek Oda na wi-fi). Tedy po důkladném prostudování textů, mohu opět publikované inzeráty shrnout do několika kategorií:
Milé, normální a často romantické
Asi naprostá většina inzerátů, je díky bohu, normální. Je jedno jak, začínají, zda oslovením "ahoj", "rád bych se seznámil" či "jsem". Následuje stručné info o hledajícím, výška, vzdělání a zájmy. Většina mužů zakončuje své inzeráty touhou společné poutě životem, přáním krásné a usměvavé rodiny, materiálním zajištěním a tak dále a tak dále. Zní to jak pohádka a zda je to pravda je ve hvězdách, nicméně ze své zkušenosti mohu říct, že pokud je muž pan Božský, pak je již v dané kategorii uloven a pokud není uloven, nehledá si ženu na seznamce.
Rádoby vtipné, rádoby originální
Aby se muži zviditelnili a oddělili od hromady těch inzerátů s normálními texty, kde ať si budeme říkat, co chceme, rozhoduje fotografie o postupu do dalšího kola, snaží se vymyslet nebo použít text originální. Setkáme se zde, s větami typu:
  • Nejsem ideální, ale…
  • Hledáš pana Božského, to nejsem, ale…
  • Nejsem ani bohatý, ani krásný, ale...
Zde si všimněte toho "ale", neohebného slovního druhu, spojky odporovací. A jak víme, je-li "ale" použito v manažerské mluvě, vše, co je uvedeno před ním, neplatí.
Patří se i typ inzerátů psaných tzv. negativisticky, příkladem může být - hledám odpornou, tlustou, starou, babiznu… Zde, muž počítá s tím, že se opravdu a zcela jistě na inzerát přihlásí zcela opačně vyhlížející žena, než je popisována. Protože si myslí, že je vtipný a my ženy jeho ostrovtip patřičně oceníme. Nepočítají však s tím, že není jediný a pokud si mezi inzeráty přečteme tento vtípek 20 x už nám to tak směšné nepřijde. Nicméně mě by velmi rozesmálo, kdybych viděla výraz jedince, kterému by přišla na schůzku na slepo žena, přesně odpovídající jeho inzerovaným požadavkům.
Made by informatik
Tento typ inzerátu se velmi podobá prvnímu zmíněnému s malým rozdílem, shrnuje až strojově nejen svoje míry, váhy, IQ, vzdělání, ale stejně tak i požadavky na hledaný protějšek.

Závěrem musím říct, že tento článek byl pro mě zprvu oříškem, udělat cca 500 slovnou rešerši z množství "izerátových" textů. Nicméně jejich podoba byla pro mě tak zarážející, že stačilo utvořit pouhopouhé 3 kategorie. Co pro mě bylo dále zarážející je, že většina mužů, hledá ženu štíhlou a se smyslem pro humor...
Asi nejdůležitější informaci, kterou si z dnešního pojednání můžeme odnést, je fakt, že text už v těchto dnech hraje druhotnou roli, většina žen se jím příliš nezabývá.

První máj

1. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná
Bonusový příspěvek

Dnes už není v módě, jako v době K. H. Machy, polibek pod rozkvetlou třešní. První maj, den všech zamilovaných, už prožíváme zcela jinak, doba je uspěchaná a včera bylo pozdě a i proces namlouvaní se řídí zcela jinými pravidly. Inspirujte se tedy obrázkovým návodem a oslavte tento den spolu s Rajdou.

.....