Květen 2016

Jako by se s tím rozthl pytel - bonusový příspěvek

31. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Antistresové omalovánky
Květen, lásky čas, vše kvete, vše voní a stále někdo má narozeniny. Vznik jedinců je (v případě klasické doby březosti) datován na konec srpna, tedy čas plný romantiky a levných zájezdů do Jugoslávie či k Balatonu (v případě nás dětí komunismu). Dnešní krátký příspěvek je věnován především osobě, jež je mi velmi blízká. A není pravda, že bych tímto malým příspěvkem, chtěla nahradit koupi dárku. Příspěvek nevznikl prioritně, za účelem ušetřit a je jasné, že jen u veřejného přání nezůstane i k něčemu materiálnímu se odhodlám, nějakou tu korunku pustím... Tedy milá má - ty víš, děkuji za vše. Ač to zní jako klišé, přeji zdraví, lásku, štěstí, prostě SPOKOJENÝ ŽIVOT.
A doufám, že se stejně jako ostatní pobavíš při vybarvování svého prvního daru ve formě antistresové omalovánky. Vyzvedla bych zde především to, že sedí počet kytiček i svíček (byla to dřina) a upozorňuji, že příští rok už bude vměstnání všeho ještě obtížnější.
.

Seznamkové seznámení - Mr. Menza

30. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení

Čtyři neúspěchy? Čtyři chlapci, kteří nebyli těmi pravými? Svět je plný lidí a ten pravý jistě na mě čeká, stačí být pouze aktivní, neuzavírat se do sebe, aktivita vynaložená do hledání toho pravého se jistě vrátí. A protože žijeme v době internetu, zkusíme novinku na poli vědy a techniky, přišla s ní má protřelá kolegyně - Tinder. Super aplikace, kterou se člověk vždy při čtvrtečních poradách zabaví. Princip je prostý, dáváte srdíčka či křížky dle fotek.
Pokud si obě strany padnou do oka, jsou spojeny. Praktické, "neobtěžují" vás hoši, které nechcete. Až později jsem se dozvěděla, že Tinder je odnoží jiné seznamky, přes kterou si 4 % menšiny domlouvají sex. Pořádně nepoučena a čistá jako lilie (v tomto směru), jsem pár srdíček rozdala neúmyslně, myslíc, že chlapci pouze listuji, pak už byla má "srdce" udělována s rozvahou. Samozřejmě, pouze dle fotek - jinak se hodnotit nedalo. Využívajíc předchozích zkušeností, briskně jsem švitořila s hochy. Chvíli jsem si připadala jako hermafrodit, byla jsem lovcem i lovenou zároveň. Zábava náramná, s kolegyní jsme si chlapce srovnávaly a kontrolovaly, zda si nepíší i s tou druhou. Párkrát naše objevy byly totožné. Riziko seznamky a na obhajobu těch mužů, já si taky "k psaní" nevybrala nikdy pouze jedinou "oběť", nejsem hazardér, abych sázela na jedinou kartu.
Nastal čas osobních setkání. Prvním kandidátem byl dle fotek normální muž, celkem inteligentní. Sešli jsme se a já hned poznala, že to bude utrpení, předem jsem mu řekla, že "bohužel" mám na něj pouze hodinu, protože musím své sestře hlídat dítě. Opět musím zdůraznit, jak je dobré mít sestru s dítětem. Ten nehezký chlapec, se velice vychvaloval. Vypadal jako rozteklá vosková figurína s hubenýma nohama, jeho vlasový porost měl už svá nejlepší léta za sebou a jeho tělu vévodilo obrovské břicho. Další šikulín, co uměl používat photoshop. Jeho vyprávění o členství menze, výši jeho IQ mě unavovalo. Ani jsem se nepokoušela být vtipná či milá, tento člověk byl divný.
Když mi začal vyprávět o jeho včerejší souloži s policistkou, zarazilo mě to, tolik informací ke svému životu opravdu nepotřebuji. Následně mi řekl, že hledá inteligentní hezkou samici, pro založení líhně, protože i on je velice inteligentní, bohatý a já nevím co všechno ještě a chce tedy předat své skvělé geny. Polkla jsem a s užaslým, trochu zhnuseným výrazem jsem se zeptala, zda to jako mám být já. Dostala jsem odpověď, kterou jsem očekávala - Ano, jsi vhodná kandidátka. Nicméně jsem muž, o kterého se ženy musí poprat, takže lehké to mít nebudeš. Vypustila jsem, usmála jsem se a mile odpověděla, že o nikoho bojovat nehodlám. Zvolil opačnou strategii, která se opět nesetkala s kýženým účinkem. Po schůzce volal, volal stále, zda jsem si to s tím hnízděním s ním nerozmyslela, že je velice bohatý. Myslím, že nikoho nepřekvapí, že jsem se rozmýšlet nemusela, nikdy jsem o tom ani neuvažovala.
»

Všem oslavencům a všem ostatním

26. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná
Bonusový příspěvek

Dnešní den je velmi významný z několika důvodů:
1. Narodila se řada epesních osobností, nebudu zde uvádět jejich výčet, který si každý může nalézt na internetu, zmíním zde pouze příklad mé oblíbené herečky Helen Bonham Carter či herce Johna Wayna. O zrozencích v tomto dni je známo, že bývají velmi kreativní a vynelézaví.
2. Svůj svátek slaví Filip, toť jméno epesní. Vždyt se jím ve svém díle inspiroval i slavný spisovatel Oscar Wilde v díle: Jak je důležité míti Filipa (v originále se sice Filip jmenuje Ernest (s tím si nebudeme motat hlavu). Tato satirická komedie předává čtenářům důležitou myšlenku, kterou se snažím i aplikovat ve svém blogu, tedy vše v životě je nutno brát trochu s nadhledem.
A proto přeji všem, ať máte či nemáte narozeniny nebo svátek, aby jste každý měl toho svého malého "Filipa", který vám bude vždy po ruce s dobrou radou.
.

Seznamkové seznámení - "Řepák"

25. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení
Tři samci byli z kategorie vhodných kandidátů na nehynoucí lásku vyškrtnuti, nicméně není třeba propadat depresím. Vzhledem k tomu, že se držím hesla "není čas, ztrácet čas", další rande bylo domluveno za 2 dny. Sešli jsme se v kavárně, ale i v kavárnách nabízí víno... Jaké bylo mé překvapení, když opět přišlo něco, zcela jiného než na fotkách. Kluk nepěkný a na hlavě měl "řepu". Ano, nechci nijak tohoto muže dehonestovat, ale jeho vlasový porost, se opravdu jinak popsat nedá. To bude zase ztráta času, pomyslela jsem si.
Vyprávěl o sobě o své bývalé a ač to nerada přiznávám, styděla jsem se, že sedím v kavárně s něčím takovým. Dala jsem si pizzu, chlapec si objednal neperlivou vodu, zatím jsem netušila proč. Chlapec se mě po chvíli zeptal, zda muže ochutnat můj pokrm, zarazilo mě to, avšak než jsem se stačila ohradit, zmizela v něm půlka MOJI pizzy.

Nechtěla jsem být hrubá, trpělivě jsem se snažila naslouchat tomu zvláštnímu nešťastníkovi, nicméně pak mě napadla spásná myšlenka, jak nebýt za tu zlou. Milému chlapci "Řepákovi" jsem se snažila vnuknout, díky bedlivému poslechu jeho historek o bývalé milé, ten nápad, že vlastně stále svou milou, drahou, bývalou polovičku miluje a musí o ní bojovat všemi prostředky, že je to žena jeho života a to proč tu sedí se mnou je jen malý omyl. Chlapec však mé nevinné invektivy stále odmítal a mě nezbylo než výmluva hlídání neteře. Ano, má drahá sestra opět potřebuje hlídat robě a já jsem jí to slíbila, velice mě mrzí, že musíme ukončit tuto schůzku. Chlapec byl očividně smutný, asi mi chtěl něco dalšího snist. Nakonec pochopil, že slib daný Rajdou musí být dodržen. Jaké bylo mé překvapení, když účet rozdělil na svou neperlivou vodu a mé položky (!). Bylo to poprvé a naposledy, co se mi taková věc stala, myslím si, že v tomto případě by muž měl ženu pozvat (i když mnohým se to může zdát diskriminující, nicméně asi jsem ze staré školy) a zase tolik jsem toho nesnědla a nevypila. A díky konfiskaci mé půlky pizzy, byl pro mě tento fakt zarážející o to víc. Avšak přešla jsem tento drobný prohřešek proti zavedeným společenským pravidlům bez nesouhlasného orálního projevu. Když "Řepák" překontroloval svou účtenku a pečlivě založil do své peněženky, asi si svou neperlivou vodu nechá odečíst z daní, slušně jsme se rozloučili podáním ruky. Tomuto chlapci jsem nenapsala, na zprávy, a že jich bylo, nereagovala. Po pár dní trvajícím monologu - pochopil, vzdal to.
Pomalu jsem přestala doufat, copak neexistuje normální muž? Alespoň trochu, proč se ti muži dělají ABSOLUTNĚ jinými, než jsou?

AUTORSKÁ VSUVKA: Protože jsem osoba soutěživá, zúčastnila jsem se soutěže "namaluj svého blogera". Moji "Zubouni" se ucházejí o Vaši přízeň zde: http://blog.blog.cz/1605/finale-10-nejlepsich-vytvoru-souteze-nakreslete-jak-si-predstavujete-sveho-oblibeneho-blogera

Malý vtípek

24. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Vtipy
Bonusový příspěvek

Jak je zvykem v sudých pracovních dnech, je přidáván jen krátký příspěvek. Ani dnes tomu není jinak. Musím se přiznat, že vtip není z me hlavy i když tato hláška vyšla z mých úst nejednou. Tedy doufám, že vám milým čtenářům, vykouzlí roztomilý úsměv po ránu na tvářích.

Seznamkove seznámení - kontinuální randění

23. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení
První neúspěch v podobě chlapce s kostkou jsem nijak neoplakala, vždyt i v životě většina věcí nevyjde hned na poprvé. A asi by mě i překvapilo, kdyby se zjevil můj vysněný princ na první schůzce, z hlediska pravděpodobnosti, by se tento případ limitně blížil nule. Proto jsem neváhala a hned druhý den domluvila tokání s dalším samcem. Rande bylo sjednáno v hlavním městě a kandidátem byl toho času jednatřicetiletý právník. Sešli jsme se v domluvený čas před místní restaurací, přišlo něco, co neodpovídalo fotce vůbec. Prosím, už aby to bylo za mnou, myslela jsem si. Jsem upřímná, zahájila jsem rozhovor "vypadáš úplně jinak než na fotce, jsi menší a máš méně vlasů, byl to vůbec tvůj profil?" dostala jsem neurčitou odpověď. Takové to fotka před rokem, ale pokud uvažuji správně, člověk se sice od určitého věku zmenšuje, ale že by někdo během roku "seschnul" o 10 centimetrů? Pokud by tomu bylo skutečně tak, pak by byl tento chlapec do 4 let trpaslíkem. Nezávazně jsme se bavili a rozhovor nebyl špatný, přičítám to však spíše vínu, které jsem vypila, než mému protějšku. Ano, v krizových situacích dokážu pomocí vína přeladit do jiného módu a zabavím sebe samu dokonale. I když musím přiznat, že tento muž mě zaujal, když jsem ho ke slovu pustila. Chlapec vyprávěl i o sobě. Na prvním rande, mi vyjmenoval všechny své nemoci, dokonalou diagnózu.
Zejména mě zaujalo vyprávění, že mu lékař řekl, že se nedožije třiceti, se svým typickým humorem, jsem kontrovala "to už přesluhuješ". Celé to rande bylo rozpačité, naštěstí máme alkohol, který je pomocnou berličkou a je schopný vš překrýt růžovým filtrem, některé věci jsou pak daleko krásnější. Rande skončilo, poděkovali jsme si, později jsem mu pomocí sms poděkovala, ale zdůraznila, že bohužel ta "jiskra" nepřeskočila.
Dalším objektem byl o 2 dny později pan Sportovec, viditelně pěkný kluk, vysokoškolsky vzdělaný, dle fotek trochu "frajer". Na schůzku přijel metrem, včas, byl pěkný, ale míjeli jsme se zcela, přišlo mi, že jsem z jiné planety. Nevadí mi, khdyž muž vypráví o tom, jak hrála Sparta se Slávií nebo Horní Dolní se Lhotou, ale na prvním rande a téměř celou dobu? Hmmm... Míč je kulatý a hráči do nej kopou, jak zajímavé. Tedy nechala jsem ho mluvit a v mé hlavě mi hrála tichá pěkná hudba.
Najím se a dám víno opět ... Všelék pomůže a já zdárně se propiji až do konce schůzky. Pan sportovec ve mně nezanechal větších dojmů, rozloučili jsme se a já tentokrát opět použila historku o pověstné "jiskře" hned, myslím, že to bylo oboustranné.
Každopádně tři neúspěchy mě rozhodně zlomit nemohly, množství zkontaktovaných samců, je stále obstojné, jdeme tedy selektovat dále.

Rajdin astralní um XII.

19. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Horoskopy
Bonusový příspěvek

Milí čtenáři, dnes nastal TEN dlouho očekávaný okamžik. Dochází konečně ke kompletaci všech dvanácti znamení zvěrokruhu (pro tento rok) a tedy i uspokojení všech čtenářů. Omlouvám se všem vodnářům (nar. 21.1. - 20.2.), že museli čekat tak dlouho, ale na druhou stranu říká se - nejlepší nakonec... V tomto případě to není zcela pravda, protože autorka (tedy já) není zrozena v tomto znamení ...a proto musím konstatovat, že nejlepší znamení již bylo publikováno dříve. Nicméně milí vodnaři, nezoufejte, hvězdy vyvestily i vám hezký, sexu plný rok:

HOROSKOP 2016 VODNÁŘ

Autorská poznámka (páteční): a zde máte možnost i vy milí, zúčastnit se ankety, které znamení je tím Rajdy, myslím, že indicie zmíněné ve všech 12 příspěvcích (rubrika horoskopy) TO pomohou odhalit :-) a protože čtvrtek byl alkoholu pln, nepřikládám dnes nový opus, ale nechávám čas na samostudium všech předchozích děl.

Kdy je třeba zahájit...?

18. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná

Mnoho lidí má touhu získat co nemá a když to dostane, pak už to vlastně nechce. Je to výzva, je to boj, je to hra... já jako neustálý hledač a sběratel mužských duší, mám stejný problém. Hledám a když naleznu a dostanu, přijde mi předtím nevšední objekt šedivý, nudný...chci jiný. Je otázkou, zda jsem svou touhou po lovu, malicherností a povrchností svůj poklad už nenašla a pouze díky přesycenosti samci, jej neponechala prozíravější samičce. Co bylo, bylo, hleďme dopředu.
Neříkám, že všichni jsme stejní a mnoho smrtelníků mé názory nesdílí, nicméně jak řekl Mr. Walter "Varietas delectat" (tedy rozmanitost je příjemná). Proto bych se nepozastavovala nad mým uvažováním, ale rovnou se v dnešním malém opusu zaměřila na to, v jaké fázi randění je vhodné začít souložit.
1. První rande
Na první schůzce není soulož očekávána a ani ji nedoporučuji, avšak někdy se tak stane. Je pak otázkou, jestli se před očima mužského protějšku samice snadnou kořistí, kterou již ulovil a není třeba na ní dál plýtvat svou energií.
2. Druhé rande
Ani na druhém randění není provozování soulože nutností, a když tak neučiníte, nebudete před očima svých přátel (kterým jistě budete barvitě popisovat průběh schůzky) považováni za břídily. Tedy je naprosto standardní pusa, dotek a nějaká ta "něžnůstka". Je však pravdou, že někdy člověk tělu neporučí a je-li chuť a příležitost, pak se i druhé rande může zvrhnout ve více či méně příjemnou kopulaci. Následně mohou nastat téměř výlučně dvě situace:
a) V prvním případě, nastává situace, se kterou musíme počítat, bude-li vztah obou jedinců dále pokračovat, tedy od startu sexuálních praktik se bude ve stejném duchu odvíjet většina následujících schůzek… alespoň po nějaký čas.
b) Druhý případ vychází již ze zmíněného a je důsledkem příliš brzkého souložení. I při druhém rande můžeme tedy zmínit problém příliš snadné kořisti, zda je to překážkou, či se díky vzájemné přitažlivosti mezi oběma jedinci vyvine nehynoucí láska, je už záležitost pouze a jedině dvou souložníků.
3. Třetí až páté rande
Pokud proběhne sexuální akt někdy mezi těmito dvěma milníky je to zcela v pořádku a i očekávané. Nemyslím si, že by to bylo nějak uspěchané či naopak něco oddalovaného. Nekupujme zajíce v pytli. Díky rozhledu v této oblasti se můžeme díky zařazení většího množství proměnných, zcela svobodně, jak s daným protějškem naložíme.
4. Šesté rande
Dle mého předpokladu a exaktní kalkulace, je právě šesté rande významným milníkem. V tomto okamžiku je opravdu sex již téměř nutností (výjimky mohou být pouze v případech, že se oba jedinci shodnou na sexu až po svatbě, zde doporučuji urychlený sňatek), protože sexu je třeba. A pokud jsme s někým strávili již pět schůzek, asi nám nebude lhostejný. Jsou-li tedy schůzky uskutečňovány bez jakýchkoli domluv a podmínek, v případě, že akt neproběhne, nevyvine se z absolvovaných schůzek víc než nic. A i když si naivně myslíme, že z daného samce bude třeba dobrý kamarád, jsme na omylu. Položme si tedy otázku, kolik mužů stojí o opravdové přátelství se ženou, kterou chtěli a nedostali? A odpovězme si, téměř žádný, pokud muž bude chtít udržovat přátelství, tak pouze proto, že doufá v to, že ženu v nestřežené chvíli nějak uloví.
Obrázek: všude propagovaná gaussova křivka, zde aplikována na rozložení "započetí soulože"

Chudák ptáček

17. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Vtipy
Bonusový příspěvek
Doufám, že dnešní laciný vtípek, vyloudí úsměv alespoň na jedné tváři.
Autorská poznámka: ještě mě napadla varianta pro otrlé - místo "kočička + ptáček" - "Ozzy Osbourne + netopýr", ale tomu byla ukousnuta hlavička...

Seznamkové seznamení - sebetuning

16. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení
Sítem prošlo několik jedinců, kteří vyšli až na vrchol pyramidy a na té špičce geniálních egyptských staveb je poklad ve formě osobní schůzky.
Je zde předpoklad, že se nám muž vizuálně líbí, avšak jak bylo sepsáno v předchozích esejích, fotky často skutečnost zkreslují a málokdy protějšek odpovídá zcela, a i když bude opravdu odpovídat, ještě nemusí být vyhráno, může mít jiné skryté vady. Často to muže být pouhá maličkost (divná piha, křivý nos, příliš špičaté uši atd.), která by nezávisle pozorujícímu, mohla přijít naprosto zbytečná, ale nám asociálním jedincům (tedy mě), často znemožňuje komunikaci. Nicméně, abych se vrátila k tématu, je jedno, jestli z první schůzky bude něco více, ale v první řadě, chceme protějšek zaujmout. Tedy je dobré, aby nám to slušelo a přiznejme si, že to víceméně děláme především pro sebe, pro naše ega. Jaký je vhodně zvolený outfit a make-up? V tomto směru jsem trochu barbar, ale pár rad pro ženy mám. Méně je někdy více a tím nemyslím, že by žena měla přijít na rande "na Evu", ale honosnými róbami, rudými nehty a vrstvou make-upu zaujmeme mizivé procento samečků, tedy volme střídmost.
Jsme krásné - oblečené, nalíčené, navoněné a načesané. Žehlička vypnutá, sporák vypnut, voda zavřena, po několikanásobné kontrole sebe a spotřebičů, můžeme vyrazit randit. Výběr místa nechávám většinou na muži a i z místa setkání, lze mnohé odhadnout (přichází úkol pro čtenáře - anketa pod článkem u komentářů).

1. Mr. Kostka
Nastal den Dé, hodina Há, minuta eM, sekunda eS. První přišel na řadu Mr. Kostka. Mr. Kostka podle fotek, nebyl úplně můj typ, ale psal pěkně bez výrazných pravopisných chyb a odpovídal rozumně, měl trochu uslintaný hlas. Schůzka byla domluvena v Praze, na smluvené místo přijel černý Renault s obří blikající plyšovou kostkou zavěšenou na zpětném zrcátku…hm... Mr. Kostka asi nebude ten pravý.
Jeho velice vtíravá a výrazná vůně mě odrazovala. Od první sekundy jsem chtěla, aby to skončilo, dáme kávu a už se nikdy neuvidíme. Nechci být zlá, ale prostě velmi často si lidé nesednou. Mr. Kostka mi nesedl zcela. Seděli jsme, já se napájela vínem, uleví se mi. Mr. Kostka ze mě nespouštěl oči, pořád mi skládal komplimenty, smál se mým hloupým vtipům, víno nepomáhalo, myslela jsem, že to nikdy neskončí… Po hodině sebezapření jsem řekla, že musím své sestře hlídat dítě. Ano, moje nejoblíbenější výmluva na vše, jsem ráda, že mám sestru. "Hrozně dobře se mi s tebou povídá, ale slíbila jsem to". Rozloučili jsme se podáním ruky z dostatečné vzdálenosti, jeho snaha vlepit mi polibek se setkala s nezdarem. Mr. Kostka psal, já mu odepsala, promiň, bylo to moc hezké, ale mám pocit, že bychom si nerozuměli, Mr. Kostka psal, ale nebylo co vysvětlovat. Musela jsem se zaměřit na dalšího samečka, na další rande.


Kdo je Rajda?

13. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná
Nikdy nikdo neví, pokud je autor anonymní, kdo se skrývá za publikovanými příběhy. Spousta lidí píše pod maskou psedonymů, důvody jsou různé a nejinak je tomu s Rajdou. Červíček pochybností vrtá v každém čtenáři a proto byla na tomto blogu vystavena možnost hlasování - anonymního, přímého rovného, stejně jako by měly být volby. Po sebrání reprezentativního vzorku, můžete níže nalézt malé shrnutí:
Vyhodnocení ankety

1. Rajda je muž
Proč by Rajda mohla být muž: analytické uvažování, škrtsví, záliba v kutilství a motorce
Proč by Rajda nemohla být muž: nemluví sprostě, neumí vtipně popsat dámské přirození, nerozlišuje druhy dámských přirození (jediný tvar známý z doslechu - netopýr něm. die Fledermaus).
2. Rajda je pracující důchodkyně
Proč by Rajda mohla být pracující důchodkyní: rozličné životní zkušenosti, 2 čtyřnozí kocouři
Proč by Rajda nemohla být pracující důchodkyní: používání pleťového krému 30+, motorka "naháč"
3. Rajda je korpulentní dáma
Proč by Rajda mohla být korpulentní dámou: projektuje do svého psaní fikce, které ji víří hlavou při sledování Ordinace v růžové zahradě. Cpe se přitom se Nutelou.
Proč by Rajda nemohla být korpulentní dámou: primář Mázl ji nechává chladnou, fotografie pozadí
4. Rajda je "žena vamp"
Proč by Rajda mohla být "ženou vamp": přiměřené množství skalpů, ale ne nadměrné
Proč by Rajda nemohla být "ženou vamp": Pepova Ornella je jenom jedna

5. Rajda je křehká kráska
Proč by Rajda mohla být křehkou kráskou: z textů čiší skrytá romantika
Proč by Rajda nemohla být křehkou kráskou: motorka, um zacházení s příklepovou vrtačkou

6. Rajda je ošklivka
Proč by Rajda mohla být ošklivkou: podezřele bujná fantazie
Proč by Rajda nemohla být ošklivkou: protože prostě není ošklivá!
A kdo je tedy Rajda? Myslím, že každý kdo hlasoval, si jisté pojetí vizualizace autorky utvořil sám, tedy nezbývá než zavřít oči a věřit svým představám.

Rajdin astralní um XI.

12. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Horoskopy
Bonusový příspěvek

Moji milí čtenáři, blížíme se do cíle, avšak pouze v rámci mého věstitelského umu. Dnešní den, patří těm, kteří měli to štěstí a narodili se v období vánočních svátků a silvestrovských veselic (22.12.-21.1.) - kozorohům. Tímto dnem je tedy astrálně uspokojeno 11/12 (tedy necelých 92 %) čtenářů.

HOROSKOP 2016 KOZOROH

Autorská poznámka: pro ty, kteří netuší - posledním spokojeným (znamením) bude vodnář.

Seznamkové seznámení - díl VII. Tlachání

11. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná |  Seznamkové seznámení

Od minulého dílu jsme spojeni se svým protějškem, stále oba jedinci nemají vyhráno, osobní schůzka nikdy nemusí být uskutečněna, záleží jen na nich, jak si sednou po stylistické, případně verbální stránce.
O čem se bavit, hrubou vizuální představu o protějšku máme (i když stále na 100 % nemůžeme vědět, kdo se skrývá na druhé straně).
Častý dotaz je na místo bydliště, počasí, koníčky, oblíbenou hudbu, film prostě pořád a stále dokola. Ten, kdo má už pár těchto konverzací za sebou, se vyzná. Většina mužů však škemrá o další a další fotky. Konverzace vypadá asi takhle:
On: "Pošleš mi ještě nějakou svou fotku"
Ona: "vždyt máš moje fotky na seznamce"
On: "když já bych ještě chtěl nějakou"
Ona: "proč?"
On: "chtěl bych nějakou jenom pro mě"
Ona: "když já se nerada fotím"
On: "já taky ne, ale když mi pošleš fotku, tak ti taky pošlu"
Ona: "když já nejsem nalíčená" (žena dělá fórky, samozřejmě, že již několik fotek s perfektním makeupem má pro tuto příležitost předpřipravených)
On: "určitě budeš krásná i nenalíčená"
Ona: "když já nevím, abys to pak někomu neukazoval"
On: "neboj, přísahám, že budou jen pro mou vlastní potěchu"
Ona: "když já nevím"
On: "neboj, pošli"
Ona: "tak pošli ty první"
On: "ne, pošli ty první, já jsem si o tu fotku řekl první"
Ona: "jenže ty jsi chlap, měl bys být odvážnější"
On: "já jsem odvážný, tak buď taky odvážná"
Ona: "když já teď vylezla ze sprchy"
On: "tím lépe"
Ona: "přece se neznáme, musím se obléct, tak se zatím vyfoť ty a pošli"
On: "počkám na tebe, až pošleš ty"
A tak dále a tak dále, takové trochu zacyklené konverzování, nicméně i v tomto případě, je dobré, dělat drahoty pouze chvíli, když budete x-hodin psát "né, pošli ty první", je pravděpodobné, že jednoho to omrzí a konverzace skončí zcela.

A abych přidala jednu krátkou konverzační historku, založenou zcela na pravdě. Tedy jednou z mého seznamování. Je pravdou, že mě chlapec požádal o fotku, avšak než jsem stačila zareagovat, jak bylo zaznamenáno výše, dostala jsem nejprve fotku jeho domu, chaty, typické zrcadlové selfie asi z předsíně a v několika sekundách následovalo i nahé záchodové selfie, tedy zezadu. Ta poslední fotografie, mě značně vykolejila a ještě více snad odpověď na mou otázku "proč mi to posíláš?" - tedy " abych ti ukázal, jak vypadám, jestli nejsem moc hubený, hodně lidí říká, že jsem hubený". Neztratila jsem tvář a napsala, že jsem fotografii tohoto ražení neočekávala a konverzaci ukončila. Chlapec se po pár dnech ozval, že opravdu stojí o seriózní vztah, má odpověď byla strohá: tak to zkus, někdy jindy, nějak jinak a s někým jiným.
Autorská poznámka: příště se už dočkáme osobního setkání, přeskočí jiskra? Uvidíme.

Na co máme?

9. května 2016 v 8:08 | Rajda obecná
Dnešní den, přerušíme ságu seznamkového seznamování a probereme důležitou otázku, kompatibility osob. Která vlastně stejně jako vše souvisí i se seznamováním, protože je jasné, že pokud se dva lidé k sobě nehodí, nemohou spolu budovat a rozvíjet vztah. Jak jsou moji věrní čtenáři zvyklí, bude můj malý, analytický a někdy velmi chorobný mozek opět kategorizovat.
V jednom starém a dávno zapomenutém pojednání "stupeň debility" jsem popisovala hodnocení mužského pokolení. Dnes publikovaná stupnice bude zaměřena na pohlaví obě, tedy na muže a ženu, kteří hodlají budovat něco vyššího než vztah na jednu noc, čekají je však nástrahy. S tím, zda tento je tento pár schopen spolu utvořit něco hodnotného, může pomoci následující tabulka.

Tabulka 1: Vzhledový popis jedinců (upozornění: tabulka se rozhodila sama)
Stupeň
Žena
Muž
1
Krasavice největší, sen všech mužů
Ztělesnění ideálu krásy, sen všech žen
2
Krasavice, reálná, cca 90 % mužů se za ní otočí na ulici
Krasavec, reálný, cca 83 % žen se za ním otočí na ulici (ženy se tolik neotáčejí)
3
Velmi pěkná samice
Velmi pěkný samec
4
Vzhledově nadprůměrná žena, žádný zázrak, pár mužů se za ní otočí
Vzhledově nadprůměrný samec, pár ženám v oku uvízne
5
Průměrně vyhlížející žena, neurazí -nenadchne
Průměrně vyhlížející muž, neurazí -nenadchne
6
Vzhledově nepříliš hezká samička
Vzhledově nepříliš hezký samec
7
Samice nehezká, avšak s několika promilem v krvi se za ní možná někdo otočí
Samec nehezký, avšak ještě stále má šanci u samiček
8
Samice velmi nehezká
Samec velmi nehezký
9
Velmi nevábně vyhlížející žena
Velmi nevábně vyhlížející muž
10
Extra velmi nevábně vyhlížející žena, "blicí pytlík"
Extra velmi nevábně vyhlížející muž, "blicí pytlík"


Pokud se setkají dvě pohlaví, pomůže nám jejich budoucnost odhalit výše uvedená tabulka. Je samozřejmé, že nejen vzhled rozhoduje o úspěšnosti, jsou zde i jiné faktory:
Majetek - ten může přidat zejména u mužů několik stupňů, například nevábně vypadající 6 až 7 může díky dostatečným majetkům raketově vystoupat až na trojku.
Vzdělání a rozhled - je pravdou, že vzdělání se cení u obou pohlaví, může posunout samce i samici až o dva stupně vzhůru. Nicméně někdy má i vliv opačný, zejména u žen není prudká inteligence mnohdy očekávána ani vyžadována a někdy je dokonce i překážkou, dokáže tedy ze stupnice ubrat až jeden bod.
Vtipnost - tedy požadavek na to, abychom se s daným objektem nenudili, tedy pokud je člověk vtipný, pohotový a vynalézavý, může vzrůst na stupnici až o 2 body.
Hra na hudební nástroj - pokud je muž nadán umem hrát na jakýkoli hudební instrument, hned se posouvá cca o 1 stupeň.
Společenská prestiž - pokud je jedinec uznávaný, oblíbený a vyhledávaný svým okolím (tedy ne přespříliš) může si ve výše zmíněné tabulce polepšit standardně o jeden stupeň.

Výše jsme si vysvětlili, jak se dá v naší tabulce postupovat především vzhůru. A jak tedy správně kombinovat? Je nutné a očekávané dodržovat nejdůležitější zásadu, jak se říká svůj k svému. Tedy ideálním protějškem je, pokud jak žena, tak muž mají čísla stejná. Největší doručovaný rozdíl mezi oběma jedinci nesmí přesahovat 2 stupně. Tedy žena trojka může být šťastná, když uloví samce dvojku, ale neměla by se snížit k tomu, aby souložila či dokonce vzplála láskou k muži šestce.

Abychom se nenudili - bonusový příspěvek

7. května 2016 v 12:12 | Rajda obecná |  Antistresové omalovánky
Bonusový příspěvek

Dnešní krátký příspěvek (vzniklý na přání čtenářů) je pro ty, co si rádi hrají. První je věnován čtenářům 18+, druhý ratolestem. V obou případech stačí barvičky. V prvnim případě použijte barvy podle návodu a po vybarvení všech čísly označených polí, by se vám před očima měl zjevit výsledek. Dětský příspěvek nechám na fantazii nejmenších.
Obrázek 1: vybarvovaní pro dospělé
Obrázek 2: vybarvovaní pro mládež